реклама

реклама Делікат

реклама


Сторінки з книги, публікацією якої перейнявся губернатор Сергій Тулуб

Сторінки з книги, публікацією якої перейнявся губернатор Сергій Тулуб

Скарга ветерана з  Кам’янки Федора Людного на черкаське видавництво «Відлуння-Плюс», з якою він звернувся до  Сергія Тулуба, допомогла останньому звільнити з посади немилого йому чиновника. Мова йде про начальника Головного управління з питань внутрішньої політики Черкаської ОДА Елеонору Левицьку. Але виявилось, що їй дорікають тим, що вона не сприяла у виданні книги із фотографіями із сімейного альбому… попереднього губернатора Олексадра Черевка.

«Прочерк» вже повідомляв як очільник області Сергій Тулуб на колегії з нагоди своїх перших 100 днів роботи привселюдно вичитав пані Левицьку. Наводимо гнівну цитату губернатора повністю:

Ветеранові Федору Людному болить тема війни. Але дідусь бачить свою творчу реалізацію дуже специфічно

Ветеранові Федору Людному болить тема війни. Але дідусь бачить свою творчу реалізацію дуже специфічно

– Учора до мене на прийом прийшов інвалід Великої Вітчизняної війни Федір Петрович Людний з Кам’янки. Він написав книжку «Дорогами війни». З 2005 року цю книжку чоловік віддав видавництву «Відлуння-Плюс». За нього заплатили кошти за друкування – 8 тис 913 грн. І що ви думаєте? До сьогоднішнього дня ця людина не має книжки. А ми кажемо про рік ветерана війни! (Верховна Рада України проголосила 2010 рік в Україні роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років – «Прочерк»). Ця людина ходить по всім відомствам, організаціям, їй не треба гроші, лише надрукуйте і віддайте книжку! І ця людина звертається до облдержадміністрації протягом останніх двох років і не знаходить підтримки! – такий різкий вступ не віщував нічого хорошого, і губернатор справді оголосив вирок. – Я читаю при ветеранові останню відповідь начальника Головного управління з питань внутрішньої політики. І це яскравий приклад байдужого ставлення чиновника… І мені розповідають, що нічого не можна вирішити! Як це не можна вирішити? До речі, я просив би шановних правоохоронців розглянути, що там за керівник такий в цьому видавництві – Прилуцький? Чому він так знущається з інваліда Великої Вітчизняної війни?.. А розпорядженням голови ОДА за байдуже ставлення до розгляду звернень громадян Елеонора Левицька вчора (малося на увазі 13 липня – «Прочерк») звільнена з посади.

«Прочерк» вирішив звернутися за коментарем до згаданого губернатором директора видавництва «Відлуння-Плюс» Олександра Прилуцького. Як виявилося, ця людина – інвалід першої групи по зору.

З видавцем Олександром Прилуцьким наказав розібратися правоохоронцям Сергій Тулуб. Вже наступного дня незрячого чоловіка викликали до обласної прокуратури

З видавцем Олександром Прилуцьким наказав розібратися правоохоронцям Сергій Тулуб. Вже наступного дня незрячого чоловіка викликали до обласної прокуратури

– Ніколи не міг подумати, що можу опинитися на вістрі політичних «розборок». Скільки вже перевірок і судів ми пережили з приводу цієї книжки Федора Людного. А причина – непроплата автором коштів за книгу (вона має 592 сторінки і тверду обкладинку). Та якби нам постійно траплялися такі замовники як цей чоловік, то видавництво вже б не працювало, – зітхає Олександр Іванович. – А так маємо 15 років досвіду, за цей час видали більше 600 найменувань книг тиражами від 200 штук до 50 тисяч. Замовлення нам надходять і з України, і з-за кордону. Однак, як я розумію, Федір Людний поставив собі за мету позбавити нас ліцензії, а ще отримати гроші і готовий тираж книг за безцінь. Тобто чоловік захотів все й одразу! Але ж ми не благодійна організація. На підприємстві працюють інваліди різних груп і кошти доводиться заробляти, розраховуючи лише на власні сили.

За словами пана Прилуцького знайомство з жителем Кам’янки Федором Людним з черкаським видавництвом розпочалося тоді, коли чоловік замовив книгу «Шумить холодноярський ліс». Її видали наприкінці 2003 року.

– Правда і з нею виникали проблеми. Зокрема, автор надав неперевірену інформацію і люди, яких він «поховав», приходили до нас скандалити. Але принаймні фінансових проблем не виникало, бо фінансувало видання книги Лісове господарство. Після того, як книжка була готова, Людний вирішив видати іншу – про ветеранів війни Кам'янщини, – розповідає Олександр Прилуцький.

За словами директора видавництва, уже на початку роботи виникли технічні труднощі: принесені диски кам'янчанина не відкривалися, тож доводилося перескановувати багато матеріалів заново. Також багато фотографій, якими автор збирався наповнити книгу, були поганої якості, і їх потрібно було довго обробляти. Цікаво, що на вимогу видавництва укласти договір Федір Людний відповів відмовою. Чоловік мотивував це невизначеністю з джерелами фінансування видання, адже власних коштів не мав.

На вимогу ветерана, макет книжки неодноразово перероблявся.  Зокрема, автор захотів додати фотографії з родинного альбому Олександра Черевка

На вимогу ветерана, макет книжки неодноразово перероблявся. Зокрема, автор захотів додати фотографії з родинного альбому Олександра Черевка

– Зважаючи на поважний вік автора та заслуги, попередньо в усній формі домовились, що роботи виконуватимуться при надходженні коштів від замовника, – говорить Олександр Прилуцький. – Поступово Федір Петрович привозив все більше матеріалів. Але спонсора, щоб видати книжку, знайти не міг. Через пошуки спонсорів автор постійно вносив правки та нові фото у макети книг (це майже готова книга, яку, після перегляду, автор дозволяє пускати на друк або ні – «Прочерк»). Автор навіть додав у книгу фото колишнього губернатора Олександра Черевка з сім’єю, бо той ніби обіцяв допомогти з видачею книг. І фото батька Черевка – Володимира Петровича – він додав, хоч той ніякого відношення до ветеранів війни Кам'янщини не має, бо він зі Звенигородщини. Насамкінець я допоміг Федору Петровичу знайти спонсорів. Він підписав вже шостий макет до друку і… знову передумав. Адже робота над книгою тривала роками: змінилася ціна паперу, величина книги. Я попереджав автора, що доведеться перераховувати вартість робіт і доплачувати. І він погоджувався.

Після підписання макету книги до видання, Федір Петрович з готовністю вніс кошти у сумі 1000 гривень.

– Але через місяць передумав і почав вимагати за перераховані двома роками раніше спонсорські кошти виготовити стільки книг, скільки по коштах вдасться, – говорить пан Прилуцький. – Ми, звичайно, не погодились, бо спонсорські кошти пішли на верстку, виготовлення макетів та друк обкладинки. І тут почалося: він направляв на нас вже і працівників прокуратури Соснівського району, були у нас і фахівці КРУ, міліція приїжджала, а тоді почалися суди. До речі, і в облдержадміністрацію він звертався, коли областю керував пан Черевко. Елеонора Левицька, яку звільнили, зверталася до нас за поясненням і ми все детально розповідали…

Нині видавництво «Відлуння-Плюс» готове повернути Федору Петровичу тисячу гривень, які він проплатив за видання книг, 500 обкладинок до книг, які видавництво вже надрукувало та макет в електронному вигляді. Що ж до спонсорських коштів наданих видавництву, то вони витрачені на виготовлення макету і друкування обкладинки. Та, за словами Олександра Прилуцького, автора це не влаштовує, тож він продовжує судитися.

- Людний вже двічі доводив до нервового зриву нашу верстальницю, інваліда 2-ї групи, а коли ми з ним бачилися останнього разу, то він сказав, що я, мовляв, на колінах приповзу до нього. Але поки що поплатилася Левицька. Хоч вона була ознайомлена із справами, та як же вона могла вплинути на ситуацію? Якщо Сергій Борисович Тулуб так хоче допомогти ветерану, нехай матеріально підтримає видання цієї книжечки. Все. Іншого варіанту немає.

Сергій Тулуб: І що його ще вигадати для наступних звільнень цих "старих" чиновників

Сергій Тулуб: І що його ще вигадати для наступних звільнень цих "старих" чиновників

     

Коментар «Прочерка»: Сергій Тулуб продовжує глибоко нещиру практику звільнень чиновників попередньої владної обойми. Напускає яскравого туману. «Недоліки і зловживання при організації харчування у школах» - аргумент проти головного освітянина області Олени Фещенко, до чиєї компетенції тендери на шкільне харчування не входили. «Політична діяльність у службовий час» - проти начальника управління молоді і спорту Віталія Коваля, у гаражі якого знайшли аж дві пачки газет «За Україну». Тепер – «байдуже ставлення до звернень громадян».

Замість гідного – спокійного – розлучення з високими чиновниками ОДА, Сергій Тулуб обирає варіант їх публічного та популістського приниження. У  випадку з начальником облуправління з питань внутрішньої політики – приниження і Левицької, і ветерана з Кам’янки, і сліпого видавця з Черкас.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: "Ветеран, через якого розгнівався губернатор, збирається звертатися до Європейського суду та звинувачує обласного прокурора у змові!"

реклама

Коментарі  

 
 
 
+3 #9 сумасшествие Головы 29.07.2010 23:50
о,а что же этот миллиардер тулуб не оплатит бедняге инвалиду книженцию???)))) чем богаче, тем жаднее??))) ну маразм чистой воды.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #8 сумасшествие Головы 29.07.2010 23:47
ну и дела начались после этих януковских "прызначень". оранжевые такого не творили.а эти януковцы как дикари.приказано уволить,выполня ют,никакой совести и стыда.бедная женщина (( да ну его это государство вместе с этой властью,как бы пережить эти 5 лет президентствова ния сумасшедших...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Гений 28.07.2010 19:08
Страна непуганых идиотов.
Ненашев.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Гений 28.07.2010 19:06
Страна непуганых идиотов
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #5 Рефері 22.07.2010 14:44
Повний маразм! Елеонору більше не було за що звільнити?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 Anna 21.07.2010 11:18
одне можу сказати: бідний видавець!!! адже і справді не повезло йому з цим пенсіонером, який хоч і поважний ветеран, але, мабуть, маразмом страдає.
А пан Тулуб трохи не за те вхопився. Назвати це причиною звільнення Л. ...абсурд. А він, цікаво, опісля хоч посприяє "бідному ветеранові")?
Пан Прилуцбкий, дай Бог Вам сили і нервів!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #3 Біллі Бонс 20.07.2010 16:55
Ветерана жаль??? за що??? попрацюйте у видавництві з місяць та побачите, що вони ще на наших похоронах нежить підхоплять! не говорю, що всі такі, але більшість. Але тут він - "пешка". Треба було, щоб голови полетіли та ще й з шумом. Ось вам і привід! А от директора видавництва дійсно шкода...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Елена 16.07.2010 23:37
Только в нашей стране не уважается труд инвалидов,а жаль,ведь от болезни и потери трудоспособност и не застрахован никто.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 kiev 16.07.2010 14:53
zhalko veterana i nezryachogo
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100