реклама

реклама

Голова Черкаської облради Валентина Коваленко вважає, що селян, які проти нового підприємства з видобутку та переробки бентонітових глин на території Лисянського району вводять в оману. Мовляв, інвестор лише покращить економічну ситуацію в районі, але з самого початку селяни не були належним чином поінформовані, тому виник спротив. Про це Валентина Коваленко заявила на сьогоднішній селекторній нараді в ОДА.

– Важливою в плані алучення інвесторів є просвітницька робота. Бо є приклади коли людей вводять в оману. І тоді інвестори, які могли б розвивати територію, не мають змоги цього робити, бо їх робота блокується. От ще раніше ми на сесії облради погодила публічному акціонерному товариству «Завод обважнювачів» отримання спеціального дозволу на користування ділянками надр (в тому числі дослідно-промислову розробку) в межах Ріпківської сільради Лисянського району з метою геологічного вивчення ділянок Ріпківського проявлення бентонітових глин. І зараз йде опозиція від громади. Люди хочуть, щоб депутати відмінили своє рішення. Хоча ми дотримувалися усіх норм, – зазначила Валентина Коваленко.

Присутній голова ОДА Юрій Ткаченко звернувся до керівників відповідних служб, щоб детальніше вивчили питання і, за потреби, доповіли на сесії. Мовляв, громадськість переживала щодо екологічних загроз, можливих внаслідок роботи підприємства. Тож влада повинна всі ці питання вивчити, щоб не було тривоги.

Детальніше дивіться ВІДЕО з селекторної наради.


Разом з тим у коментарі «Прочерку» голова правління ПАТ «Завод обважнювачів» Сергій Кладійов зазначив, що Метою діяльності ПАТ «Завод обважнювачів» є створення нового сучасного підприємства з видобутку та переробки бентонітових глин на території Лисянського району та створення робочих місць, яких зокрема може бути від 200 до 400 (в залежності від економічної моделі підприємства).

«Переваги в наданні роботи будуть мати мешканці навколишніх сіл в тому числі: Ріпки, Виноград, Босівка. Середня заробітна платня буде встановлювати 5-6 тис. грн. Крім того, у подальшому, значна частина податків, в тому числі плати за надра буде поповнювати місцевий та обласний бюджети.

Створення сучасного підприємства з видобутку та переробки бентонітових глин є стратегічним з боку зміцнення обороноздатності країни, оскільки це основа металургійної галузі без якої не може бути виробництво зброї та бронетехніки», – зазначив Сергій Кладійов.

«На жаль, жодне з українських підприємств не постачає бентонітову продукцію на вітчизняні гірничо-збагачувальні комбінати, які в свою чергу залежні від імпорту, на який тисне Росія. Першою стадією діяльності є геологічне вивчення надр з метою створення технологічною та економної моделі нового підприємства та вибір необхідного обладнання. Геологічне вивчення планується проводить виключно на землях державної форми власності, що розташована за межами населеного пункту, між с. Ріпки та с. Виноград.

Таким чином, жодних прав власників земельних паїв порушено не буде, крім того вищезгадана частина знаходиться в нижній частині села та не має жодного відношення до водорозподілу, що розташований в верхній частині села Ріпки. Частиною геологічного вивчення є гідрогеологічні дослідження, які нададуть можливість встановити сучасний водорозподіл та забезпечити стабільний рівень води у селі.

У радянські часи були проведені попередні геологічні дослідження, які встановили відсутність водоносних горизонтів на ділянці робіт, тому турбуватися жителям навколишніх сіл не слід. Проведення аналогії з кар’єром іншого видобувного підприємства району недоречне, оскільки останнє будувалося за застарілими радянськими технологіями, які не передбачали зменшення впливу на навколишнє природне середовище.

Здійснення можливих перевезень буде проводитись в обхід с. Ріпки, у разі пошкодження доріг вони будуть відновлені, тому жодного руйнування інфраструктури Лисянського району не буде. Рішення сесії Черкаської обласної ради від 27 листопада 2014р. № 35-8/VI жодним чином не порушує ст. 16 Кодексу України «Про надра», оскільки не надає спеціальних дозволів на надрокористування та не вирішує жодних земельних питань, а лише надає право на збір документів для отримання спеціального дозволу в тому числі і вибір міста розташування ділянки для геологічного вивчення.

Оформлення прав на земельну ділянку здійснюється лише після отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення.

Положення ст. 9-1 та 10 Кодексу України «Про надра» розмежовують повноваження обласних рад та сільських рад та визначають що обласні ради погоджують надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а сільські ради погоджують надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин місцевого значення, що корегується з п. 22 ст. 43 та п. 36 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», таким чином Рішення сесії Черкаської обласної ради від 27 листопада 2014р. № 35-8/VI прийняте з дотриманням законодавства України, оскільки бентонітові глини є надрами загальнодержавного значення.

Крім того, ПАТ «Завод обважнювачів» з повагою ставиться до громади с. Ріпки та Лисянського району та готовий до співпраці з соціально-економічного розвитку с. Ріпки. На жаль, місцеве населення вводять в оману та використовують в конкурентній боротьбі, але конкуренція – це зажди розвиток», – вважає Сергій Кладійов.

Нагадаємо, обласна рада в листопаді погодила публічному акціонерному товариству «Завод обважнювачів» отримання спеціального дозволу на користування ділянками надр (в тому числі дослідно-промислову розробку) в межах Ріпківської сільради Лисянського району з метою геологічного вивчення ділянок Ріпківського проявлення бентонітових глин. Це викликало низку запитань у жителів села і вимагає певних коментарів.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 Lux 21.01.2015 10:40
Дуже важко повірити тим, хто вводить в оману, особливо коли це керівники області. Нехай подивляться, що зробив Цей інвестор в Київській області, отримавши землю під ціж цілі (вивчення і будівництво прогресивного заводу) в 2010 році. Мета одна - загарбати цінні ділянки землі, незважаючи на громаду, а потім можливі і цікаві нові північні інвестори-загарбники. Сумно і прикро, коли очільники області спочатку РОБЛЯТЬ, а потім думають. Це явно не державні інтереси
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Геннадий 20.01.2015 00:45
Там мутит воду местный барбос и областной деп А.Бондаренко( металист) все корни от его жадности!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Dendy 19.01.2015 22:55
ну а чому пані голова області не пояснить чому на сесії яка приймала таке рішення говорилось, що громада "ЗА" і все погодженно, а потім виявилось, що громада про це ні сном ні духом? Потім громада с.Ріпки зустрічалась із цими "обтяжувачами" і вони їх не переконали. Громада сказала своє "НІ". Тепер пані Коваленко знов обманює, адже з її слів вбачається, що громада то наче б то "за", але їх не вірно проінформували. Може досить цій голові брехати? Пора вже на смітник, адже говорила, що за людей, а виявилось, що за обтяжувачі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100