Четверту партію власноруч виготовлених цукерок відправили днями в зону АТО члени міського клубу «Позитив».

Енергетичні ласощі із сухофруктів, горіхів та меду за оригінальним рецептом прийшлися до смаку бійцям на фронті. Особливо знадобилися калорійні цукерки на передовій та розвідникам.

Клуб «Позитив», започаткований колишнім працівником міського відділу соціального захисту Валентиною Кияшко п’ять років тому, мав на меті організувати дозвілля людей старшого віку. Відколи почалася війна на Сході, «Позитив» змінив напрямки своєї діяльності. Основним акцентом стало волонтерство. Члени клубу самоорганізувалися і почали активно допомагати бійцям у зоні АТО: чергують у волонтерському центрі, збирають речі, плетуть шкарпетки, готують матеріали для маскувальних сіток. А нещодавно вирішили організувати ще й виробництво власної продукції – енергетичних цукерок. Ідею підказали волонтери з Черкас. На спільній раді клубівці обговорили технологію виготовлення, і через кілька днів першу партію цукерок волонтери-чоловіки повезли під Горлівку, Волноваху, Дебальцеве – у ті точки на воєнній мапі, де служать канівські хлопці.

Кошти збирали спочатку лише серед членів клубу. Згодом долучилися знайомі, сусіди, члени церковної громади УАПЦ, державні службовці. У кого є запаси меду, сушених яблук, слив – люди щиро ними діляться. За зібрані кошти закуповуються курага, родзинки, фініки, інжир, арахіс, кунжут, насіння соняшника. Члени клубу вдячні продавчині Світлані, яка, дізнавшись для якої благородної справи купуються сухофрукти, постійно робить немалі знижки. Таким чином вдається закупити більшу кількість продукції.

– Більшу частину сухофруктів ми перекручуємо на м’ясорубці, ще частину – дрібно ріжемо. Усе це наші господині роблять вдома, – розповідає член клубу «Позитив» Людмила Майлат. – Уже безпосередньо в міському територіальному, де відбуваються засідання нашого клубу, проходить сам процес виготовлення цукерок. Додаємо до заготовленої маси підсмажені і подрібнені горіхи, мед, насіння соняшника. Ретельно вимішуємо. Маса повинна бути досить густою. Далі руками формуємо цукерки. Зазвичай вироби виходять довжиною близько десяти сантиметрів, у діаметрі – близько трьох сантиметрів. Обкачуємо їх у кунжут, обгортаємо харчовою плівкою. За три-чотири години роботи виготовляємо кілька сотень цукерок, складаємо їх у ящики. Щиро бажаємо нашим хлопцям смачного, а ще – аби живими і здоровими повернулися додому.

реклама

Коментарі  

 
+4 #2 A 04.03.2015 23:06
А де ж поРОШЕНко? Він же може "клєпати" такі цукерки за милу душу на своїх підприємствах! І постачав би військовим на передовій безкоштовно, раз він досі не спромігся виконати передвиборчу обіцянку-цяцянку - продати їх.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #1 небайдуже 04.03.2015 15:43
Молодці
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100