Уперше в історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького його прапор замайорів над найвищою вершиною України – горою Говерла. Підкорення символічної для українців вершини університетська громада присвятила Дню незалежності України.


Ініціативу ректора про сходження на Говерлу підхопили в університеті. Серед тих, хто вирішив спробувати свої сили і здолати 2061 метр непростого підйому – перший проректор університету Василь Мойсієнко, проректори Тетяна Запорожець та Ольга Кириченко, керівники навчально-наукових інститутів, факультету Людмила Швидка, Наталія Земзюліна, Тимофій Десятов, Юрій Лещенко, Ігор Погрібний, Володимир Салапатов, професори Володимир Поліщук та Світлана Архипова, директор наукової бібліотеки Володимир Голиш, заслужений художник України, доцент Тетяна Касьян, керівники кафедр, викладачі і працівники університету,  студенти та  голова студради Василь Дунаєвський.

Делегація університету на чолі з ректором Олександром Черевком почала сходження ясного серпневого ранку з туристичної бази Заросляк. Сходження було непростим – адже  переважна більшість учасників делегації піднімалися на Говерлу вперше. Та дух взаєморозуміння і підтримки допоміг усім дістатися вершини. “Ми приємно вражені тим, як студенти допомагають викладачам, колеги підтримують колег, - говорить директор ННІ історії та філософії Наталія Земзюліна, – Ми були єдиним організмом, єдиною сім’єю”.


Підйом на найвищу вершину України став особистою перемогою для всіх. Хтось переміг свій вік, як, скажімо, директор наукової бібліотеки Григорій Голиш, декан ФОТІУСу Володимир Салапатов,  хтось випробував свої сили і фізичну підготовку. А секретарю деканату факультету, магістрантці  Анні Колотило навіть довелося застосувати свої знання, отримані в медичному коледжі, та надати медичну допомогу дітям з Тернопільщини, яким стало зле під час підйому. Коли знизу пролунало «Лікаря!», Аня та спортивний інструктор, який супроводжував черкаську делегацію, повернулися майже з вершини і понад 40 хвилин приводили до тями спочатку одну, а пізніше іншу дитину. Можливо, саме завдяки їхнім зусиллям не сталося трагедії.

Сходження тривало майже 4 години. На вершині всіх зустрічав ректор, який здолав її вже вдесяте і від самого початку подавав делегації приклад витривалості і сили духу.

Він вклонився символічній плиті, в яку вмонтовано капсули з землею з місць, де відбувалися переможні битви українців. Землю з корсунського Виграєва, де в 1648 році військо Богдана Хмельницького перемогло армію Речі Посполитої, Олександр Черевко закладав особисто у 2005 році, будучи головою Черкаської облдержадміністрації.

“Гора Говерла – найвища в Україні,  тому навіть фізично  сходження сюди – це перемога над собою, – ділиться Олександр Володимирович. – Але Говерла для України це ще й символ незалежності, свободи, патріотизму. Сюди приходять люди зі справжніми характерами, поглядами, любов’ю до рідної землі. Це національна святиня, і хто фізично може, той повинен тут побувати.


Особисто для мене це сходження на Говерлу знакове. Як і 10 років тому, за мною йшов колектив, який мені довіряє і я зобов’язаний довести його на вершину, а за великим рахунком  – спільно досягти мети. Говерла надихає: хочеться жити, творити, любити, боронити свою землю, щоб ніхто не зазіхав на нашу кордони, на наші національні святині, на нашу гордість, красу, незалежність.

Для нашого колективу сходження на Говерлу – це формування єдиного корпоративного духу, командного стилю. Ми багато робимо в освітньому і виховному процесі, а сходження  на Говерлу – оце і є національно-патріотичне виховання. Торік ми побували в Лисичанську, де відкрили відремонтовану черкащанами школу, тепер ми всі разом тут, у Карпатах. Це  черговий іспит на міцність, на єдність. І склали ми його достойно.

Хочу привітати нас усіх із цією перемогою і з прийдешнім Днем незалежності, якому й присвячено це сходження. Будьте впевнені в правильності того шляху, який ми дуже важко, але долаємо, в тому, що згинуть наші вороги  і ми переможемо. Переконаний, що єдина Україна починається з єдиної родини, єдиного колективу, єдиної громади.

Слава черкаському національному, слава черкащанам, слава Україні”!

Черкаська делегація хором заспівала гімн України. Цей порив підтримали всі, хто був у цей час на Говерлі. Тож гімн у виконанні черкаської делегації потужно лунав над карпатськими схилами.

Про це інформує прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100