Черкаські представники Спілки археологів України глибоко стурбовані та обурені планами Черкаської міської ради щодо зміни цільового призначенця та здійснення багатоповерхової забудови земельної ділянки за адресою: м. Черкаси, вул Менделеева, 4 (так званої «дачі Андреєва»).
Про це йдеться у їхній пропозиції-зверненні до громадських слухань, які мають відбутися незабаром.
Археологи вважають неприпустимим втілення планів щодо забудови ділянки з низки причин.
По-перше, земельна ділянка по вул. Менделєєва, 4 розташована па краю борової тераси Дніпра і зберігає первозданний природно-історичний ландшафт, який у межах міста вцілів лише тут – у мікрорайоні Соснівка.
По-друге, вказана ділянка розташована у межах пам’ятки археології – поселення зарубинецької культури (державний реєстраційний номер 3954), взятого на державний облік згідно з Розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації № від 12.03.1996 р. Це одна з небагатьох археологічних пам'яток у межах Черкас, що лише частково забудована (приватний сектор).
Нарешті, земельна ділянка по вул. Менделєєва, 4 розташована в межах заповідної території «Черкаські берегові схили», створеної згідно з рішенням Черкаського облвиконкому № 64 від 29.03.1991 р. Будь-яке будівництво в цій зоні можливе лише за погодження з місцевим органом охорони культурної спадщини, а також має певні обмеження у цільовому призначенні та поверховості об'єкту.
Таким чином, на думку археологів, втілення винесеного на обговорення громадськості проекту зміни цільового призначення та будівництво на земельній ділянці по вул. Менделєєва, 4, завдасть непоправної шкоди і без того зруйнованій історико-культурній спадщині міста, а також спотворить наявний історичний і природний ландшафти. До того ж, проведення будівельних, меліоративних, шляхових та інших робіт може призвести до руйнування, знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини. Такі роботи, відповідно до закону «Про охорону культурної спадщини», мають проводитися тільки після повного дослідження цих об'єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт.
Документ підписали старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Дмитро Куштан, методист Черкаського територіального відділу МАН України Тетяна Нераденко, директор Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап, науковий співробітник відділу археології Черкаського обласного краєзнавчого музею Тамара Кургіна-Коваленко, археолог Віра Нерода.
реклама
Коментарі
Це випробуваний роками сім. підряд.
Там засрано все, какая дача?...
Типичный развод застройщика
Еще не хватает журношлюх с заказными статейками и автомайдана с "пропозициями"
Стрічка RSS коментарів цього запису