реклама Черкащанка
рекламаДошкільний навчальний заклад № 73 «Мальвіна» прийняв ще 25-х малюків. Це стало можливим завдяки створенню там додаткового групового осередку. Для цього відремонтували та облаштували приміщення, які тривалий час не використовували. Свого часу бракувало вихованців, згодом – коштів. Цьогоріч таких осередків відкриють ще п’ять: у центрі міста, районі «Д» та на Хімселищі.

Про це повідомили в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.

Нагадаємо, перший додатковий груповий осередок для дітлахів Митниці відкрили торік. Саме там проблема нестачі місць у дошкільних навчальних закладах була найбільш гострою.

Відкриттям осередку у 73-му садочку «розвантажили» ПЗР. Так, там відновили усі необхідні кімнати для перебування дітей – ігрову кімнату, роздягальню, вбиральню тощо. Нову групу відвідуватимуть 25 маленьких черкасців.

– П’ятнадцятеро дітей – це діти, які чекали на появу місця у нашому садочку, решта – це малюки з інших груп, які були переповнені, – розповідає завідувачка ДНЗ № 73 Альона Цегвінцева. – Крім того, завдяки новому груповому осередку кілька дітей з реєстру зможуть піти до садка без очікування.

Урочистості з нагоди відкриття осередку влаштували 15 лютого. На свято завітали міський голова Анатолій Бондаренко, секретар міськради Олександр Радуцький, заступник міського голови Ігор Коломоєць, депутати міської ради, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин та його заступник Богдан Бєлов, батьки вихованців. У подарунок заклад отримав новий комп’ютер.

Упродовж минулого року з електронного реєстру до черкаських садочків прийняли 3039 дітей. На початку поточного року не забезпечені місцями у дошкільних навчальних закладах були 102 дитини. Частина із них – це новоспечені вихованці садочку «Мальвіна», для решти будуть створені місця у тих осередках, які планують відкрити упродовж поточного року. Усі вони уже відремонтовані. Додаткові кошти на закупівлю інвентарю, а це близько 120-150-ти тисяч гривень на кожен, закладені в ухваленій  програмі соціально-економічного розвитку міста.

– Загалом на кожен осередок витратять близько півмільйона гривень, – зауважив директор департаменту Ігор Волошин. – Облаштування осередків зможемо розпочати уже за місяць-два. Мені приємно, що ми наразі рухаємося в пріоритетному напрямку – збільшуємо можливості дитячих садків та створюємо належні умови для дошкільнят. Проте, на часі не лише ліквідація черг, а й поява нових закладів.

Зокрема, Ігор Волошин поінформував, що 14 лютого Уряд ухвалив проект закону щодо створення «корпоративних» дитсадків та урегулювання роботи приватних. Так, корпоративні діятимуть на засадах державно-приватного партнерства. Наразі в Черкасах функціонують кілька приватних установ для малюків, проте, лише одна працює на рівні держстандартів за ліцензією.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр