реклама
Привітання від міського голови
реклама
З початком опалювального сезону для економії коштів, багато жителів Тальнівщини перейшли на пічне опалення, або ж придбали твердопаливні котли. Все через те, що ціна на газ для населення суттєво зросла і згодом зростатиме ще, а отримати субсидії стає дедалі важче, пише сайт «Вісті Черкащини».

– Коли придбали будинок, грубу з лежанкою, що отоплювала чотири кімнати, розвалили, вирішили, що ніколи не знадобиться. А влітку, зрозуміла, що за газ віддаватимемо одну заробітну плату.Вхопилась за голову від безвиході. Чоловік знайшов майстра, який вимурував нам грубу за 3500 гривень, нею обігріваємо 3 кімнати. На решту – коридор, ванну, туалет вмикаю духовку або газову плиту. Живемо недалеко від лісу, тому перед холодами, ходили з «кравчучкою» по дрова. Де які гілки були, поліняки, усе тягли додому. Назбирали на пів зими, тепер є чим топити, а газовий котел працює на позначці «1», не вимикаю, щоб система не замерзла. Весною плануємо взагалі відмовитись від газового опалення. Це дорого, і якби ж газ як газ, а так пускають більше повітря, і хоч постав котел на «6», а в будинку прохолодно, –55-річна Людмила Завгородня, тягне мішок дров на санчатах Парковою вулицею.

281220180048313

У Тальному машину порубаних дров продають за 7000 гривень. Один складометр граба, акації, дуба чи ясена коштує від 850 до 1000 гривень. За те, щоб порізати і порубати деревину потрібно заплатити до 1500 гривень. В середньому для будинку 75 квадратних метрів на зиму потрібно 7-8 складометрів дров, якщо фундамент та стіни гарно утеплені. Спеціалісти радять купувати дерева твердих порід, вони довше горять, гарно підтримують тепло. А плодові дерева, кленок, швидко згорають і майже не дають тепла.

– Буває й продавці дров дурять, кажуть що то дуб, а підкладають черешню чи яблуню. Вони швидко згорають і будинок холодний. Сусід торік купив машину порубаних дров, майже всю зиму скаржився мені, що в оселі холодно. Показав чек, що дрова грабові, а насправді – черешня, яблуня та липа. Також хитрять з порубаними дровами, їх за об'ємом виходить менше ніж великих колод. А оптично видається, що більше, – говорить 38-річний Іван Майборода, більше 5 років працює на пилорамі, радить дзвонити до кількох продавців деревини, щоб порівняти ціни та пропозиції.

Через попит на купівлю деревини для обігріву, у мережі Фейсбук з'являються оголошення від кредитних спілок про кредит на дрова. Обіцяють 15000 гривень терміном на 24 місяці.В разі погашення кредиту за 12 місяців, при умові дотримання графіку внесення коштів, переплата складає 3606,39 грн.

– Як на мене це вже дурня, скільки переплачувати, коли можна влітку трохи відкласти грошей, самому трохи заготовити дрова і користуватись. Дрова вигідні тим, що від них не треба постійно чистити грубку. Наприклад, після вугілля шлак та попіл треба постійно вибирати. З ними єдина морока, що весь час мають горіти. Хтось мусить постійно підкладати. Щодня починаю палити надвечір. Кожні півгодини підкладаю. Коли кахель на грубі нагріється, припиняю топити. Тепло в будинку тримається аж до обіду наступного дня, – ділиться досвідом 68-річний Олег Шевченко.

Придбати вугілля в районі стало складніше. Якщо раніше проблем з цим не було, то з початком війни, топливо майже не завозиться до центральних областей країни. Містяни, які колись заготовили антрацитове вугілля, яке купували чи цупили на цукровому заводі, зараз продають його за 6000 гривень за тонну. За дрібні «зернята» хочуть 4700 гривень. В газеті натрапила на оголошення про продаж вугілля з смт Єрки. Тонну «Горішка» збувають за 5900, довго-полум'яне газове вугілля – 3900 гривень. Покупці окремо оплачують доставку у місто Тальне. У Звенигородці з рук можна купити «зернята» за 2000 гривень.

– Раніше вугілля було справжнє, колись робив в охороні на цукровому заводі, то нагріб собі тоннами, перекидав братові через заводський мур, зараз ще ним топимо. Груба накаляється до червоного, вугілля добре тримає тепло, довго не згорає. Іноді палю грубу раз на три дні. Дехто пересіває спалене вугілля, поливає трохи водою й палить удруге. Зараз торгують газовим вугіллям — легке й пористе. Горить, наче тріски, тепла не дає. Кума придбала вугілля за оголошенням, каже з таким горінням їй на зиму треба його купити на 30000 гривень, тому докупила 6 складометрів дров, - розповідає колишній охоронець місцевого цукрозаводу, прізвище та ім'я не називає.

Систему водяного опалення облаштували цього літа більшість тальнівчан, що мають приватні будинки.

– Так набагато економніше, і вода гаряча є постійно, бо приварив з старого газового балону бойлер на 85 літрів. Дрова підкинув, в будинку більше як +25 градусів і мийся хоч в окропі. Економія хороша, але роботи багато, бо постійно треба слідкувати за тим, щоб не перегорало, – хвалиться 62-річний Тарас Шинкарук.

реклама

Коментарі  

 
-2 #20 Евгений Лисовский 10.01.2019 11:54
господа свидомые , присмотритесь к мусорным бакам , там бомжей заменили пенсионеры и к кладбищам , как они быстро заполняются ...скоро и для вас там будет место , хоть с томосом , хоть без него. от тюрьмы и сумы никто из вас, ****, не застрахован. прихватит таких, как реалист или черкащанин , онко и вытрусит все твои карманы и будешь дохнуть в 4й стадии в таких муках , **** с твоими покращеннями от министра смерть ...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #19 Реаліст 08.01.2019 12:00
Недавно відпочивав у Чорногорії. Опалення всюди - ТІЛЬКИ такими твердопаливними котлами. При цьому ніхто не стогне і не скаржиться на життя.
Польща і Литва вишукують сотні варіантів, щоб тільки не закуповувать газ - бо хочуть мати поменше торгівлі із Всесвітнім Злодієм.
А Туреччина тим часом готується постачати усю Східну Європу альтернативним рашці газом.
Все в нормі. Всьому свій час. Хтось вже гавкав, що безвізу в України не буде - а він є. Хтось триндів, що "Джевеліни" США Україні не постачатимуть - а вони вже в ЗСУ чекають на "роботу". Хтось завивав, що Томосу не буде - а він є. Тепер піняться, що Україна не буде в ЄС і НАТО...
З газом якоїсь перекантуємось, головне, що мета хороша - перемножить агресора на нуль. ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #18 Черкащанин 08.01.2019 10:46
Закуповувати газ вигідно тоді, коли ти постачаєш його з адекватної країни, а не з рашки, вся "економіка" якої складається із виклянченого за той газ. Перед Різдвом вже навіть Вірменія послала росію подалі з її цінами.
Насправді, нічого страшного у переході на альтернативні джерела опалення немає - головне тільки викинуть окупантів подалі від вугілля українського Донбасу, яке вони зараз крадуть.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #17 наташа 08.01.2019 06:57
не нойте.а как вы хотели жить в европе
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #16 ченчик 07.01.2019 22:40
Цитую ченчик:
Жартуймо, жартуймо, але що буде через 10 років, коли дрова стануть золотими, бо дерево швидко не росте. Та й приватизація земель під лісами рано чи пізно, а відбудеться. А тоді вже зась в топку деревину кидати.

а на 2019 намічено ще два підвищення ціни газу для населення.......травень і листопад.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #15 Влад 07.01.2019 20:11
На пятьдесят лет назад парохоботы нас откинули печку тогда топили, сроки .., на тогда совковое государство по семь рублей тону угля давали и за три рубля куб дров на производстве давали, а теперь надо три зарплаты за зиму отдать, чтобы не замёрзнуть, а кушать то надо каждый день
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #14 ченчик 07.01.2019 19:30
Жартуймо, жартуймо, але що буде через 10 років, коли дрова стануть золотими, бо дерево швидко не росте. Та й приватизація земель під лісами рано чи пізно, а відбудеться. А тоді вже зась в топку деревину кидати.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #13 селянин 07.01.2019 11:32
При Януковичу вивозили гроші Камазами але й при Порохоботах стрімко йдем у первіснообщинни й лад
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #12 Спічрайтер 07.01.2019 11:23
СЭМЭН + Светлана = дискусія двох дуже-дуже інтелігентних і все знаючих людей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #11 СЭМЭН 07.01.2019 07:56
Цитую Светлана:
Цитую СЭМЭН:
Цитую Светлана:
[quote name="хх"]

СВЭТА як з нiжнею Бiлизною?

Все нормально. А ты стоял в очереди за тупостью, бедностью, когда Всевышний раздавал МОЗГ. P.S. Кстати, ношу только CK. P.P.S. Удачи в получении субсидии.

Во первых:СВЭТА,о том что ты носишь нижнее белье CALVIN KLEIN,купленные на распродажах всяких интернет сайтов мне лично говорит о многом.Почему бы тебе не
слетать в штаты на личном самолете в Нью-Йорк посетить магазин непосредственно .
Во вторых:твой муж работает наверно черным трансплантолого м,потому что указанные тарифы напоминают стоимость органа на Украине,поэтому в Черкассах
и нет очереди на работу.
В третьих:русские и в большей степени украинцы всегда ныли что нет денег,но у каждого даже при советах всегда был полон холодильник и водились грошi,ну и насчет субсидий,я даже не представляю что это такое,а ты судя по глубоким познаниям знакома с ней.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама