З 3 березня 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало приймання заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що будуть реалізовані у межах програми «Велика реставрація». Зараз управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА спільно з представниками закладів культури, формують заявки на ревіталізацію 11 об'єктів культурної спадщини Черкащини.

2ad4f7ea453df523fb178e3cf919d08a


Як повідомляють в управлінні, ідеться про пам’ятки чотирьох заповідників: Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», Шевченківського національного заповідника (м.Канів), Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» і Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».

Як повідомили «Прочерку» в управлінні культури, до цього списку не ввійде маєток Енгельгардтів, де в дитинстві козачкував Тарас Шевченко, бо наразі точно не встановлено, кому належить його майно. Що ж до Леськівського і Шуваловського (тальнівського) замків, то їх планується реставрувати за окремою програмою.

Під час відбору цих 11 об’єктів було враховано: цінність пам’ятки для соціально-культурного та економічного розвитку громади; туристичні маршрути; географічні особливості території; транспортну інфраструктуру; стратегію подальшого використання пам’ятки.

Важливим етапом підготовки є процес збору документів та оформлення якісних заявок. Саме тому управління культури та охорони культурної спадщини залучило представників департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, культурних менеджерів, управлінців об’єктів, а також активних пам’яткоохоронців. Зустрічі проходять на регулярній основі у формі групових та індивідуальних консультацій.

– Управління зараз координує подачу документів 11 об'єктів до програми «Велика реставрація». Але це незначна частина культурної спадщини області. Не можна планувати майбутнє пам'яток, не врахувавши громадської та експертної думки, тому попередньо, за підтримки Cherkasy Regional Development Agency, спеціалісти провели цикл зустрічей-дискусій зі стратегічного планування, що є вагомою складовою заявок. Запорука успіху проєкту – командна робота. Ми активно формуємо пакети документів для подання і впевненні, що більшість проєктів переможуть у конкурсі. Навіть якщо ті, хто не пройдуть відбір, усе одно, матимуть готові грантові заявки, які зможуть подати на інші українські та міжнародні конкурси. Збереження пам'яток та розвиток туризму на місцях культурної спадщини – пріоритетні напрямки. Важливим моментом є розуміння громадами суті «командної гри», в якій жоден з гравців не залишається осторонь, адже мета – цілісна: розвиток культури як невід'ємної частини інфраструктури гостинності й туризму області, – зазначила Людмила Фіть, очільниця управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

Нагадаємо, що реконструкція об’єктів культурної спадщини в межах проєкту «Велика реставрація», оголошена постановою Кабінету Міністрів України №1214 від 9 грудня і розрахована на три роки. Роботами планується охопити 150 об’єктів.

fcf3b3e45c500e805e755f2d4d7c7e3e

Маєток Енгельгардтів поки що не реставруватимуть, бо точно не відомо, кому він належить

Фото: Стас Кухарчук

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 черкасец 27.04.2021 11:02
помінять очільницю Фіть на людину, яка наведе порядок Той випадок,коли керують випадкові люди
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Скичко придёт 22.03.2021 22:08
Порядок наведет" - сказал в своё время Тулуб Сергійович, наблюдая за разбором винтажной хатынки, солом'яна стріха якої памятала ще Тарасових ягнят з-за села.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100