реклама

реклама

Цьогорічне Свято Перемоги співпало ще з одним прекрасним святом – Днем матері. Напередодні цих величних днів відбулася презентація проєкту «Жінки Кам’янщини у Другій світовій війні».

Даний захід був організований громадською організацією «Молодіжне об’єднання Нове покоління Кам’янщини» спільно з Національною молодіжною радою України в рамках проекту «Зміцнення молодого громадянського суспільства та культури пам’яті» у співпраці з DBJR, BDKJ, ТУСК “Обнова” та за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

IMG_3507

Ще на початку року молоді активісти звернулися до Кам’янського державного історико-культурного заповідника із проханням допомогти із матеріалами про діяльність жінок Кам’янщини під час Другої світової війни. Отримавши підтримку молодь взялася до роботи. І вже за кілька тижнів були готові яскраві плакати і буклети із фотографіями учасниць, їхніми досягненнями, а також був створений невиликий відеоролик, який розміщений на YouTube-каналі громадської організації.

На презентацію проєкту, який відбувався у молодіжному просторі «Саме час», були запрошені представники учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти, активна молодь та громадскість.

Проєкт розповідає про  11 жінок - Баранник Федору, Бондар Зінаїду, Купріянову Зінаїду, Мішуровську Тетяну, Мордюшенко Марію, Нікіфоренко Тетяну, Пономар Ганну, Похилько Аліну, Ратушну Євдокію, Роздобудько Ніну та Францішко Федору. Та організатори запевняють, що проєкт буде довготривалим, щороку додаватимуть нові імена.

За словами директора історичного музею Юрія Ляшка вся складність полягає в тому, що фонди закладу вміщують далеко не всі відомості та й не про всіх учасників. Під час заходу він звернувся до молоді із прохонням допомогти музею світлинами та інформацією про своїх предків, які брали участь на фронті.

Автор ідеї та керівник проєкту Антон Юрченко запевнив, що таким чином можна покращити інформування сучасного покоління про участь земляків у подіях 80-річної давності. Тим паче, що комплакти поліграфічної продукції будуть передані до кожного освітнього закладу. Тож, дирекції шкіл та ліцеїв зможуть розмістити їх у музейних кімнатах та використовувати на уроках під час вивчення історії рідного краю.

Таку думку поділяє і директорка Кам’янського історико-культурного заповідника Галина Таран. Під час свого виступу вона висловила своє захоплення ідеєю та її результатом, подякувала за подарований закладу комплект тематичних плакатівта наголосила, що готова до співпраці і надалі.

Та головним гостем презентації проєкту став син однієї з вищезгаданих жінок - Володимир Степанович Францішко. Він   поділився з присутніми спогадами про розповіді своєї мами, розповів про неї та її роботу. Також він подякував молоді за небайдужість та важливу роботу.

Як бачимо, жінкам теж була відведена своя роль у війні. Хтось лікував поранених, а хтось брав до рук автомати і сміливо йшов у бій на рівні із чоловіками. Така жіноча мужність і хоробрість має слугувати прикладом для багатьох наступних поколінь, а ми, молоде покоління, маємо робити висновки і вчитися цінувати мир!

А вже цього літа у молодіжному просторі «Саме час» має запрацювати Краєзнавчий клуб, де організатори планують залучити школярів та молодь до нових цікавих та пізнавальних проєктів, що пов’язані з історією рідного краю.

Дарина БОНДАРЕНКО,

членкиня ГО «Молодіжне об’єднання
Нове покоління Кам’янщини»

Фото

Даша ПЛАКСІЙ

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100