Цими вихідними у Черкасах відбулося свято фортепіанного мистецтва. 5 червня черкаська сцена стала першою в Україні, на якій виступив італійський піаніст Франческо Аттесті. Його концерт відбувся у рамках презентації роялю Стейнвей. Акція пройшла в Черкасах з метою оголошення збору коштів на придбання концертного роялю для філармонії.
Захід був організований режисером та продюсером Сергієм Проскурнею, мерією міста та спільним підприємством «Комора», що є офіційним представником компанії «Steinway & Sons» в Україні.
– Зараз у Черкаси відомі музиканти приїздити не хочуть. Їм тут не цікаво. І нам з вами треба докласти багато зусиль, щоб видатні музиканти, які виходять на сцени найбільших залів світу, хоч інколи виходили на цю сцену, – зауважив на початку концерту Сергій Проскурня. – Для того, щоб наше музичне життя в Черкасах змінилося, нам потрібен рояль. Ніхто не приїде сюди з видатних музикантів, якщо у нас не буде рояля. І тому ми з моїми друзями вирішили ризикнути і провести цю презентацію в Черкасах. На сьогодні міста-мільйонники не мали таких презентацій!
Наголошував на необхідності придбання для Черкас роялю Стейнвей і генеральний директор СП «Комора» Олег Репецький.
– У найбільших концертних залах світу 99,6% всіх фортепіанних концертів відбуваються на інструментах фірми «Steinway & Sons» Понад 95% усіх концертуючи піаністів у світі ставлять обов’язкову вимогу, щоб був інструмент цієї фірми. Чому так? У 1853 році в Америці Генрі Стейнвей поставив собі за мету за будь-яку ціну створити найкраще фортепіано, яке тільки можливо. І він зробив це.
Пан Олег розповідав про переваги цього супер-роялю, про 128 патентів, які зареєстрували конструктори цього інструменту. Та більше слухачам сказав своїм виступом піаніст Франческо Аттесті, хоч до цього він мав лише дві години, щоб прорепетирувати на роялі Стейнвей.
Піаніст виконав видатні твори Ференца Ліста і Фредеріка Шопена, Домініка Скарлатті і Джоакіно Россіні тощо. Цікаво, що італійський піаніст, який виступає на престижних сценах Санки-Петербурзької філармонії, Великого залу Московської консерваторії, Академії «Моцартеум» у Зальцбурзі, філармонії Гессену тощо, пізнавати українську сцену розпочав з Черкас.
І, як зазначив сам Франческо після концерту, він був задоволений не лише особливостями гри на роялі і акустикою черкаського залу філармонії, а й присутності великої кількості молоді на концерті.
– Також я мав можливість насолоджуватися своєю музикою, оскільки інструмент був дуже хороший. Гра на такому інструменті дуже схожа на розмову з людьми. Бо якщо граєш на поганому інструменті, то ти не можеш виразити свої почуття і думки, – зауважив піаніст.
Своє задоволення від концерту висловив і міський голова Черкас Сергій Одарич.
– Хочу насамперед подякувати Сергієві Проскурні. Його ідея мати в місті достойний інструмент і зустрічати видатних артистів, які б дарували справжню музику, зародилася три місяці тому. І саме завдяки його енергії ми сьогодні отримали таке задоволення. Я в захопленні від гри, від звуку, – сказав мер.
Він висловив упевненість, що шанувальники фортепіанної музики все-таки зберуть кошти і подарують місту рояль. «Тож в найближчі тижні розпочнемо проект збір коштів для придбання інструменту такого класу. Не знаємо чи на це піде кілька місяців, чи рік, але впевнений, що мрія збудеться!» – наголосив Сергій Одарич.
– Ціна роялю, на якому грав Франческо, – 140 тисяч євро. Кошти збиратимуться на концертний рояль такого типу. Якщо ми беремо все населення Черкас і виокремлюємо його працездатну, соціально-тверду, захищену, активну, патріотичну частину, то ми нарахуємо 150 тисяч таких респондентів. І їм треба буде здати по 10 гривень. І ми матимемо в місті такий рояль, – сказав Сергій Проскурня.
– Це менше ніж дві пляшки пива, – додав Олег Репецький.
– І це буде інвестиція в перший філармонійний сезон – себто рояль плюс програма на десять місяців (один концерт у місяць). Та поки організатори концерту лише в мінусах! – наголосив Сергій Проскурня.
– Яким чином буде організовано збір коштів?
– Поки що лише думатимемо над цим…
До речі, сьогодні 6 червня, Франческо Аттесті виповнюється 36 років. Учора на черкаській сцені від черкащан він отримав на спогад керамічну іграшку (від майстрині Ольги Отнякіної-Бердник) та срібний перстень з зображенням скіфа (від музичної спілки міста).
реклама
Коментарі
Читайте сайт черкаського міськвиконкому...
http://www.rada.cherkassy.ua/ua/newsread.php?view=1835&s=1&s1=65
Черкаські садочки на літо не закриватимуться
Ребята, Вы прикалываетесь ?? Скажите, какой смысл писать то, что Вы не знаете. Подпишитесь на рассылку горисполкома. Там несколько раз писали о том, что садики будут работать целое лето.. Я еще удивился мол, зачем. Поскольку сам все время ездил к бабушке в село..
А про дороги?? Это к чему ? Человек занимается развитием культуры, музыки. Вы что вообще стадо баранов ?
Идите работать лучше, а не гадости писать.. (Причем касательно всего)
на Стейнвей варто скидатись, будуть приїжджати талановиті артисти, то й дороги стануть кращі, не на гелікоптерах же їх привозитимуть!
Оголошуйте збір коштів і ви побачите, що люди відгукнуться, надіюсь, що не розкрадуть, як це завше буває.
Стрічка RSS коментарів цього запису