Дільничний лікар із Черкас Олег Лабай пропрацював лікарем усе свідоме життя, бував і в «гарячих» точках, і на флоті, асистував на операціях відомим світилам медицини з Києва. Останні роки був звичайним дільничним лікарем у Черкасах. Нововведень, пов’язаних із реформами в медичній галузі, не розуміє і, відповідно, не схвалює.
– Я зі своїми 36 роками стажу роботи лікарем не можу зрозуміти, навіщо за чотири квартали від поліклініки влаштовувати ще й сімейну амбулаторію? – говорить Олег Борисович. – Узагалі, вважаю, що сімейний лікар – це гарна ідея для сільської місцевості, а от у місті цілком гарно працюють дільничні лікарі. Поки що ситуація справді незрозуміла: в поліклініках працюють ті самі лікарі, що й раніше, у тих самих умовах (мається на увазі, що пацієнт приходить на огляд до лікаря в кабінет, в якому лише меблі, а з медичного обладнання – фонендоскоп та тонометр). Змінилися тільки таблички на дверях цих кабінетів: були дільничні лікарі, стали – сімейні.
– З 1 січня, як нам повідомили, усі мають перейти на загальну практику сімейної медицини, – продовжує пан Лабай. – Але що зміниться? Усе одно терапевти будуть направляти своїх пацієнтів до вузьких фахівців у цій же поліклініці – до хірургів, окулістів. За потреби хворі так само йтимуть на інший поверх, аби пройти процедури фізіотерапії – інгаляції, електрофорез тощо, а щоб зробити укол, шукатимуть маніпуляційний кабінет. Тому в мене є така підозра, що все це хтось вигадав, аби відмити кошти на всіляких семінарах-навчаннях для сімейних лікарів. На навчання одного курсанта на таких курсах протягом 6 місяців треба витратити 11,2 тисячі гривень. Це бюджетні кошти, зібрані з наших податків. Чи виправдані ці витрати? Як би там не було, а я шкодую через знищення системи дільничної медицини.
У той же час Олег Борисович вважає, що такі навчання для сільських лікарів дійсно потрібні, адже тим доводиться з усіма питаннями справлятися самотужки. А ще їм потрібна матеріальна база:
– У сімейній амбулаторії повинно бути хороше й різноманітне обладнання – для тих же фізіотерапевтичних процедур, кардіограф, гінекологічний оглядовий кабінет, засоби для надання першої медичної допомоги. Зайвого не треба, бо навіть із простим апендицитом лікар усе одно повезе пацієнта в районну лікарню, але необхідне має бути. І транспорт також повинен бути обов’язково. І те, що сільські ради надають житло лікарям, причому часто навіть оплачуючи «комуналку» – це все справедливо. Сільському лікарю набагато важче, тож умови роботи для нього мають бути максимально комфортні.
* передрук, джерело – обласна газета «Нова Доба»
реклама
Коментарі
С сеньтября он уже уволился
За 36 лет работы папа заработал на 1150 грн пенсии
А кто-то (знама где)от 5 и выше тысяч
З.Ы Отец часто жаловался что мало молодых врачей,страшно за будущее наших детей.
Нам світова практика - не указ. Ми звикли ходити по кабінетам: один лікар - по лівому оку, другий - по правому. Ходиш по кабінетам - ніхто нічого не знає і всі "при ділі". А тепер що , сімейний лікар крайнім буде?
ЧТОБ ТЕБЕ ГЕМОРОЙ НА ДОМУ ВЫРЕЗАЛИ!ТЫ ВООБЩЕ ЗНАЕШ ЧТО ТАКОЕ ХИРУРГИЯ?
Мета доволі проста, в якості зменьшення лікарів замінити їх на сімейних які будуть все знати про кожну хворобу, але потрошку і ні про що. У всьому світі спеціалізована медицина а у нас "уездный лекарь"- цитуя класика - крок вперед, два назад.
Стрічка RSS коментарів цього запису