Я не поділяю думку, що день виборів найголовніший. З Януковичем не спілкуюся вже років зо три, і слава Богу. Але якби я був серед тих технологів і шулерів, які кожного разу пропонують піар і тактичні ходи для виборчої кампанії, я б йому порадив взагалі не фальшувати результати голосування. Владою уже все зроблено, задовго до дня голосування.
Коли хтось говорить, що залежно від 28 жовтня вибори будуть справедливими чи не справедливими, то я відповідаю – день виборів вже немає особливого значення. Вибори за своєю суттю вже на сьогодні – не справедливі.
Провести чесний підрахунок голосів – дуже важливо, але це не визначально. Чому? Приїжджаю я на Черкащину, спілкуюся з людьми. Під камеру вони цього не скажуть, а пошепки називають прізвище кандидата від влади, який уже скупив 15 тисяч виборців. Не треба йому фальшувати. Він роздав по 150 гривень, узяв паспортні дані й пообіцяв дати ще по 150 після підрахунку голосів. Проблема у повній безконтрольності влади й безкарності у використанні всіх владних ресурсів для впливу на результати виборів.
Ще один фактор – брутальні дії влади при формуванні виборчих комісій, куди насували представників нікому не відомих партій. Людей без їхнього відома подають кандидатами в члени комісій, більше того, обирають головами комісій. Так сталося, приміром, з водієм нашого виборчого штабу на Тернопільщині. До складу комісії навіть включали людей 1904 року народження, які вже давно померли. В ОВК документи на кандидатів у члени комісій привезли з адміністрацій в абсолютно однакових пакетах за кілька хвилин до 24 години останнього дня подачі.
Тому за таких брутальних порушень сам день голосування має вже другорядне значення.
Після 28 жовтня кожен бюлетень і протокол зберігатимуться як документи суворої звітності – п'ять років. Ми будемо фіксувати всі порушення, а потім прийде новий Президент і спрацює лозунг: "Ніхто не забутий – ніщо не забуте". На шість років за грати сядуть усі, хто вдався до порушень на виборах. Без права на амністію. Нехай члени комісії зважують – отримати зараз кілька тисяч гривень, а потім сісти в тюрму?
Чому я вирішив йти по списку, а не в окрузі на своїй рідній Черкащині? Я міг піти мажоритарником у Голосіївському окрузі в столиці, де живу зараз. Гарантовано переміг би представника влади. Міг піти там, де живуть батьки на Черкащині. Але тоді всю виборчу кампанію я би працював у дворах і спілкувався з людьми в окрузі. Це б поглинуло весь мій час, тоді я б не міг бути присутнім у 27 регіонах, не міг би проводити сотні зустрічей по всій країні й виходити в прямі ефіри в Житомирі, Львові, Полтаві, Рівному... Наша команда визначила, що Гриценко має бути у списку, в першій п'ятірці. Це більше додасть опозиції, ніж один мандат, отриманий мною в окрузі.
– Але ситуація виглядає так, що і ви, і той же Томенко могли боротися за округи на тій же Черкащині, а тепер ви у списку, а їх може виграти влада. Багато хто нарікає, що відомі опозиціонери злякалися і сховалися в списку...
– Я не бачив серед нас лякливих. Понад 200 кандидатів від Об'єднаної опозиції «Батьківщини» в присутності журналістів прийняли письмову присягу, в якій зобов'язалися не просто проголосувати за закон про імпічмент президента, а й за імпічмент Віктора Януковича. Непросте зобов'язання, правда? І воно вимагає сміливості. Я стояв на трибуні й дивився, підписували текст присяги – у декого рука тремтіла. Люди розуміли, що з того моменту вони пішли під бульдозер Януковича, під тиск, погрози, карні справи...
* з інтерв’ю лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка сайту «Главком»
реклама
Коментарі
Хай пан Гриценко конретизує, де він і в яких колективах бував у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровськ ій областях, у Криму? А так він герой кричати "ура" сидячи у окопі. А треба будо включати в списки тих людей, дійсних опозиціонерів саме з Криму, областей які перерахував, бо їм дійсно важко і працювати і тим паче обиратися по мажоритарці. І їм не завадив би депутатській імунитет. А ви б з Томенком їшли би по мажоритарці у Житомирі, Львові, Полтаві, Рівному.
Жлоби ви
Иногда лучше жевать, чем такое говорить. Безусловно, легче на эфирах языком чесать, чем ходить по дворам и слушать людей, решать их конкретные проблемы. Вот в этом и вся суть нашей "апазиции" - много звездеть и ничего не делать!
---
А що, кандидат який йде по мажоритарці присягу не підписують? Чи їм діють скидки та дисконти? І що заважало Вам виграти вибори по мажоритрці та прийняти цю ж присягу. Чи для Вас це вже занадто? Банальна відмазка липових авторитетів
Стрічка RSS коментарів цього запису