Вступаючи у шлюб молодята вважають і мріють, що проживуть разом все життя. Статистика розлучень свідчить про кардинально інші тенденції. Досить часто розлучення стає не лише кінцем шлюбу, а і крахом стосунків, розвалом бізнесу, стражданнями дітей, довгими судовими тяганинами. Більшість фінансових та матеріальних проблем шлюбу, що розпадається може вирішити шлюбний договір (контракт).
Розставити всі крапки над «і» шлюбним контрактом — цілком нормальне явище на Заході, якому завжди був властивий здоровий меркантилізм. Таких прикладів сила-силенна. Там уже нікого не лякає словосполучення «шлюбний контракт» і ніким не трактується як прояв недовіри. У нас же досі до нього ставляться як до модної «західної штучки» і реагують гамою найрізноманітніших емоцій: «То виходить, ти мене не любиш! То виходить, ти мені не довіряєш! То ми ще не одружилися, а ти вже думаєш, що буде при розлученні!» і т.д. Зате потім, коли доходить до реального розлучення, хтось стогне, що його пограбували, обдурили, залишили ні з чим...
Шлюбний документ — це серйозна гарантія від сімейних сварок, чвар і багатомісячних судових процесів. Він може регулювати безліч питань, основним із яких буде майновий розподіл. Не завжди при розлученні, навіть відповідно до закону, можна поділити все порівну. Як, наприклад, поділити гараж або комп’ютер? У контракті можна обумовити, що кому дістанеться. З допомогою договору подружжя може ухвалити, що майно, нажите під час шлюбу, ділиться навпіл або залишається власністю одного з них. Речі, пов’язані з фаховою діяльністю подружжя, молоді можуть обумовити як нероздільне майно. Можна також змінити положення закону, якщо майно, що належало комусь із подружжя до шлюбу, істотно подорожчало після вкладень коштів другої половини чи їх обох: воно може вважатися їхньою спільною власністю.
Як це зробити?
В Україні такий договір можна укласти лише до укладання шлюбу. Шлюбний контракт укладається за місцем проживання одного з членів подружжя чи за місцем реєстрації шлюбу в трьох примірниках: один залишається в нотаріальній конторі, два роздаються чоловіку та дружині. Перед його складанням краще проконсультуватися у юриста. Контракт завіряється у нотаріуса і набирає сили під звуки маршу Мендельсона. Сімейний договір автоматично анулюється у випадку смерті одного з членів подружжя, за обопільною згодою сторін, а також на випадок розірвання шлюбу. Але за бажанням члени подружжя в період дії сімейного договору можуть припинити дії якихось пунктів або внести нові, відкоригувати чи змінити щось.
Коштує шлюбний контракт, тобто державний збір за його укладання у держконторі, — 0,05% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто менше 1 гривні.
Моя особиста думка.
Шлюбний договір – це не просто модна штучка, а справжня гарантія спокійного майбутнього. Якби я одружувався з дівчиною значно багатшою за себе, то був би не проти підписати з нею подібний договір, як знак того, що мені не потрібне її майно, а лише вона сама.
Олександр Давиденко, колишній депутат Черкаської міської ради
* передрук, пост на персональному блозі.
( У 2008 році «Газета по-українськи» опублікувала рейтинг найбажаніших женихів області, до якого увійшов і Олександр Давиденко)
реклама
Коментарі
Співчуваю....
Шо за бред? и после можна укласти
Цитую "Шлюбний контракт (договір) - угода осіб, що одружуються, або подружжя, що визначає майнові права і обов'язки в браку і (чи) у разі його розірвання .
и опять же шоб Вы не укладали , а главнее закона ниче нет
http://www.minjust.gov.ua/0/4500
Стрічка RSS коментарів цього запису