19 листопада – сумна і символічна дата. Для кожного українця це були дні важких випробувань, але було те, що допомогло вистояти: згуртованість, єдність та мужність. Пригадаймо, якими були ці дні для Черкас?
Наше місто перетворилося на гуманітарний хаб. Черкаси зустріли десятки тисяч людей, які втратили свої домівки через війну. Необхідну підтримку внутрішнім переселенцям надавали у Гуманітарному центрі Черкаської міської ради. Із продуктами та речами першої необхідності для ВПО допомагали міжнародні організації та благодійні фонди. Загалом Черкаський міський центр соціальних служб на ці цілі отримав гуманітарної допомоги на понад 15 млн грн.
Ще один виклик, із яким стикнулися Черкаси – необхідність у житлі для ВПО. За цей час збудовано два притулки: у приміщеннях колишньої дитячої поліклініки та колишнього дитячого садочку. Розпочато роботу над створенням ще одного притулку для внутрішніх переселенців. Проєкт реалізовується на умовах співфінансування з Європейським інвестиційним банком.
Пріоритет для міської влади – підтримка захисників та їхніх сімей. У Черкасах діє відповідна Комплексна програма, у межах якої виплачують різні види допомог: на оздоровлення та лікування, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, безоплатне харчування дітей у садочках, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, виплати родинам зниклих безвісти тощо. У місті створено Ветеранській простір, у ЦНАПі – єдине ветеранське вікно, при КП «МСК «Дніпро» запровадили спортивну реабілітацію.
На жаль, деякі захисники з Черкас віддають за Батьківщину свої життя. У нашому місті започатковано присвоєння почесного звання «Захисник України – Герой Черкас» з виплатою грошової допомоги родинам загиблих. Також для вшанування пам’яті полеглих Героїв створено дві Стели пам’яті. Визначено місця почесного поховання на Алеї Героїв. Виготовлено і встановлено пам’ятний знак «Серце надії» в пам'ять про зниклих безвісти Захисників.
Довелося пережити нашому місту і кілька «прильотів». На щастя, обійшлося без жертв. А для підтримки людей, чиє майно постраждало від ворожих атак, у Черкасах запровадили дві програми – одна для громадян, інша – для бізнесу. Зауважу, що Черкаси стали одними з перших міст в Україні, де надають таку допомогу.
За 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення Черкаси разом з усією Україною пройшли нелегкий шлях. Попереду ще довга дорога, у кінці якої, переконаний, нас чекає Перемога України. Тож продовжуймо долати перешкоди і й надалі робити усе від нас залежне для досягнення цієї мети.
Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас
*Допис із фейсбуку
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису