Сьогодні, як ніколи, на часі поняття «інформаційна політика». На превеликий жаль, у нашій державі протягом багатьох років це – лише декларація. Ми повинні над цим серйозно замислитися. Події, які відбулися на Майдані й сьогодні відбуваються на сході нашої держави, повинні розставити чіткі акценти в розумінні, що таке інформаційна політика.

На мій погляд, це, у першу чергу, – побудова інформаційного суспільства. Задля цього дуже багато роботи треба зробити на державному, законодавчому рівні. Про це ми не раз спілкувалися з керівником Національної спілки журналістів Сергієм Томіленком. Але ми з вами повинні розпочати таку роботу й у нас на Черкащині.

Безумовно, є питання правового врегулювання інформаційної сфери. Ми з вами повинні враховувати й переймати досвід європейських держав. Я ініціюватиму поїздки до Європи груп від Черкащини.

От, приміром, мене сьогодні цікавить електронне врядування. Як воно здійснюється на рівні європейських держав? Мені як голові облдержадміністрації важливо отримувати інформацію по-новому, а не так, як зараз: люди чекають зустрічі, й мені (як і голові облради Валентині Коваленко) доводиться працювати до пізнього часу. В європейських країнах таке спілкування відбувається з використанням інформаційних технологій. Є звернення громадян – і реакція влади повинна бути автоматичною і швидкою. До цього ми сьогодні прагнемо, і до цього маємо йти.

Ми проголосили курс на максимальну відкритість і прозорість влади, посадовців. І це сьогодні справді актуально.

Журналісти повинні нас контролювати. Вони повинні нам радити, як стосунки з громадськістю будувати найкраще. Є думка, що журналіст – це завжди опозиціонер. Я скажу одне: я хотів би журналістів бачити нашими партнерами, в тому числі й у побудові стосунків влади та громадськості. Для мене це дуже важливо.

Мені так само дуже важливо знати, як нині змінилися стосунки між владою і журналістами. Чи існує, на думку журналістів, в нас на Черкащині цензура? Чи є свобода слова? Важливо знати, що журналісти очікують від нас, представників влади, як ми повинні будувати нашу роботу.

Якщо ми говоримо про відкритість, то зрозуміло, що керівники всіх рівнів повинні відкрито поводитися з громадськістю. Я ніколи не був дуже публічною людиною. Але коли я почав спілкуватися через соціальну мережу, то зрозумів, що багато втрачав. Адже таке спілкування дає величезні можливості для оперативного вирішення питань. І я багато питань таким чином уже вирішую сьогодні. Тож я порадив би бути так само відкритими головам усіх держадміністрацій.

Щодо критики. Я вважаю, що критика повинна бути, в першу чергу, об’єктивною, обґрунтованою. Зрозуміло, що не можна зовсім не помилятися. Але для того, щоб указувати нам на помилки, є ви: журналісти, громадськість.

Ми намагаємося співпрацювати абсолютно з усіма ЗМІ, без жодної вибірковості. Іноді нам дорікають: чому ви співпрацюєте з тим чи іншим ЗМІ, яке раніше співпрацювало з колишньою провладною партією. Я скажу одне: всі ЗМІ мають право звернутися до мене й отримати інформацію або запитати мене про ту чи іншу проблему.

Якщо говорити про доступність публічної інформації, треба наголосити, що відповідні законодавчі зміни нададуть можливість журналістам без усіляких розслідувань, без застосування якихось «комерційних можливостей», а напряму отримати необхідну інформацію. Отримати як можна швидше. І тоді – швидше відбуватиметься реакція влади, і громада відчуватиме, що вирішення проблем здійснюється в оперативному режимі, а не накопичується роками.

Як тільки ми почали працювати, ми запровадили таку практику: всі рішення, які ухвалюються обласною державною адміністрацією, можна побачити в Інтернеті. В залі засідань ОДА працює веб-камера. Ухвалені рішення ми публікуємо. Порадьте нам, як стати ще відкритішими!

Нещодавно ми провели зустріч із представниками громадських організацій. Вони бажають бачили в облдержадміністрації зовсім нових людей. І сьогодні будь-хто має змогу потрапити на ту чи іншу посаду на конкурсній основі. Я думаю, що це буде першим кроком в історії обласної влади, коли це відбувається відкрито і прозоро.

На сьогодні облдержадміністрація не є власником чи співвласником жодного ЗМІ. Видання є лише в обласної ради. Але в районах ситуація не така. І часто боляче стоїть питання фінансування державних та комунальних ЗМІ.

Рано чи пізно відбудеться роздержавлення комунальних ЗМІ. Це європейські стандарти, і ми наближаємося до них. Але я хотів би наголосити, що ті кошти, які було виділено торік, але вони не дійшли до газет, безумовно, потраплять за призначенням. На цей рік ми також закладаємо відповідні кошти. І поки у законодавстві не буде врегульовано всі ризики, які можуть бути при роздержавленні ЗМІ, ці ризики будуть враховані владою.

Іноді нам закидають, що влада заграє із засобами масової інформації. Журналісти, якщо ви це бачите, зупиняйте нас, щоб ми цього не робили! Я буду вдячний за відкритість та діалог.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської облдержадміністрації

* із виступу на круглому столі з питань взаємодії влади та ЗМІ 4 червня

реклама

Коментарі  

 
+3 #7 Василь 10.06.2014 19:37
Скоро Ткаченка відправлять з посади губернатора "у космос" разом з Одаричем та їхніми бандюгами. Давай, Ткаченко, допобачення!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #6 До побачення Ткаченко 10.06.2014 17:53
УРАаааааааа!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #5 пляжный мачо 09.06.2014 15:42
в стиле черевко )
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #4 Тарас 09.06.2014 09:54
Я конешно ізвіняюсь, але для того щоб узнати шо думають чи хочуть люди не треба ніякої інформаційної політики - без свити і протоколів ідеш до них і питаєш. Інформаційна політика потрібна тоді, коли людям треба навішати на вуха лапші. Ви що чекаєте від журналістів щоб вони розказали Вам що робити? І що може змінити отримана "по новому" інформація у вирішенні старих, давно відомих проблем?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 Loki 08.06.2014 14:31
Цитую ХХХL:
"Розумний аж страшно."-стрiчка"За двома зайцями"

Послидовнык!))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #2 СЕЛЯНИН 08.06.2014 13:46
ПОПРЫСИДАЙ ще По должности положено самолично цикавытыся видгукамы анонимов в интернетовском пространстве Архитектуная Джокондочка дубок вже посадыла тепер Ботнара пропехивает со товарищем которому свербыть теперь уже не каневским девчатам поулыбаться А население области сокращается сельская инфраструктура в стадии выполнения плана ГОЭЛРО при неизвестной перспективе и новых руководящих КАДРАХ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 ХХХL 08.06.2014 13:14
"Розумний аж страшно."-стрiчка"За двома зайцями"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100