Період, відколи в міськвиконкомі почала працювати перепускна система, некоректно навіть порівнювати з періодом до неї. Адже не можна було відслідкувати настільки чітко, чи часто працівники залишали своє робоче місце. Нині ж кількість працівників, які в робочий час виходять за межі приміщення, фактично дорівнює нулю. Виходять ті, кому це необхідно по роботі. Якщо ж працівники мають чітко встановлений робочий час, то вони виходять лише з дозволу свого безпосереднього керівництва. Це чітко фіксується, відділ кадрів запитує інформацію, чи надавалися відповідні дозволи. Така система може стати дуже хорошим засобом у будь-яких спорах – чи виконувала людина свої обов’язки, чи була вона в робочий час на робочому місці і так далі.
Що стосується прийому громадян, то ми його не обмежували. Перепустки видавалися всім охочим. Ефективність полягає в тому, що ми проводили ретельний аналіз відвідувань – до кого ці громадяни звертаються, з яких питань. Він показує, що близько півтисячі осіб, котрі реєструються за допомогою карток, проходять на верхні поверхи приміщення. Значна їх частина постійно звертається до казначейства ( це працівники бюджетних підприємств), у відділ житлово-комунального господарства ( працівники комунальних підприємств). Маємо намір всім їм видати постійні перепустки, щоб не навантажувати працівників ресепшену. Особливо це стосується працівників бюджетних установ, бо в казначейство щодня звертається приблизно 200-250 осіб у день.
Крім того, що в нас ефективно працює прийом громадян на першому поверсі, з 1 жовтня почне працювати відділ звернень та адміністративних послуг, керівником якого є Юлія Валентинівна Ніконенко. В неї є досвід роботи дуже великий у відділі звернень, вона брала безпосередню участь у розробці стандартів адміністративних послуг, повністю інвентаризувала ці стандарти. Відділ робитиме те, що до цього ніхто з канцелярії або відділу звернень не робив, а саме – контролювати строки проходження документів між іншими підрозділами. Тобто, те, що ми заводимо прийом громадян і всіх документів на перший поверх – це півсправи, основне – це мати відокремлений від інших підрозділів орган, який контролюватиме хід дозвільної документації по виконкому.
Також, відповідно до нового регламенту, у жовтні ми переходитимемо на прийом громадян у пізніші години в робочі дні та в суботу. І вже є такі вимоги на законодавчому рівні – те, до чого міська рада прийшла самостійно декілька місяців тому. Громадяни зможуть прийти після роботи, звернутися, отримати консультацію, не відволікаючись від роботи. Я вважаю, що це гігантський крок уперед. Це зменшить і навантаження на тих працівників, які приймають документи, і зручно самим громадянам. Єдине, що все це треба буде узгодити відповідно до трудового законодавства. Тому десь із середини жовтня така система стовідсотково запрацює.
Дуже непогано була побудована робота по прийому громадян у Соснівській районній раді. Вони спеціально переймалися цим питанням, вигравали гранти й отримували значне фінансування. Ми плануємо використати досвід Соснівської райради і в стандартизації, і в облаштуванні робочих процесів.
Микола Кудрявцев, керуючий справами виконкому Черкаської міської ради
реклама
Коментарі
http://www.pro-vincia.com.ua/news-h-9502.html
Стрічка RSS коментарів цього запису