Широко практикується, коли лікарі чи фармацевти, пропонуючи нам купити ліки, чітко називають комерційну назву препарату. Тоді як існують ліки з тими самими хімічними властивостями і тим самим ефектом дії, які коштують значно дешевше. Все залежить він бренду, «розкрученості» компанії-виробника.
Саме тому департамент охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради наполягає на дотриманні в нашому місті чіткої лінії: всі хвороби потрібно лікувати чітко за протоколами лікування!
Знаєте, в чому перевага страхової медицини? Не в тому, що за вами «ходитимуть гроші». Не в тому, що цих грошей буде дуже багато. І не в тому, що до вас лікарі будуть ставитися по-іншому. Й лікарі будуть ті самі, й одяг у них буде той самий, і усмішка не зміниться. Різниця буде лише одна: якщо проліковано не по стандарту, не по протоколу, страхова компанія ніколи не відшкодує кошти. Тож, лікування або ляже на бюджет лікарні, або лікарня перекладе неналежні витрати на лікаря, який не дотримався протоколу лікування тієї чи іншої хвороби.
От у чому серйозний позитивний вплив страхової медицини! Впорядкування самого процесу лікування!
Коли страхову медицину розвивали в різних країнах (мені знайомий досвід Чехії), то в перші рік-півтора приблизно 30 відсотків лікарень збанкрутували! Чому? Тому, що лікарі лікували так, як хотіли, а не так, як треба. Якщо хочеш лікувати так, як тобі заманеться – будь ласка, бери ліцензію на здійснення приватної практики, заводь приватний кабінет – і лікуй! Але ти повинен розуміти, що в країні, де діє страхова медицина, «за людиною ходить страхова виплата», а слідом за нею йде страховий інспектор!
Це, м’яко кажучи, дуже дисциплінує. Бо можна позбавитися роботи або навіть ліцензії чи диплому.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради
* Із виступу під час прес-конференції 8 квітня
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису