До відома: навіть в часи царату Канівський і Чигиринський повіти були одними з найбільших у губернії. Дам фрагменти карти ХІХ ст. з рос.-польськими позначками: до Канівського повіту належав не лише черкаський Корсунь, а й сучасні райцентри Київської області - Миронівка і Богуслав, навіть шмат Кагарликського району... Чигиринському ж були підпорядковані не тільки Кам'янка, а й чимала територія сучасної Кіровоградщини...
Для порівняння: Канівський район нині має територію 1283 км², а однойменний повіт був майже утричі більшим - 3265 км². Так само й Чигиринський район -зараз 1 217 км² , а Чигиринський повіт був - 3274 км².
Цей поділ і при Союзі спочатку залишався - аж до 1925-го. Потім були всякі-різні "конфігурації на тему", а нинішній поділ - від 1954 року. От тільки після того якраз козацькі Чигиринщина і Канівщина втратили найбільшу територію і мали найбільше затоплених Дніпром сіл - у рамках "економічної доцільності" в ущерб питомо українській історії.
Зовсім скоро і Канів, і Чигирин мають втратити на карті позначки "основних" міст Черкащини. З тих, що знають за межами України, у фаворі залишиться лише Умань.
Чи продумали, як зберегти Канів і Чигирин хоча б як туристичні центри, якщо не адміністративні?..
Андрій Кравець, журналіст
*з допису у "Фейсбуці"
реклама
Коментарі
Зе обіцяв навіть Київ звільнити від свого ОПУ, але не зробив цього.
Міг би хоч в районах зробити щось добре.
и невдомек , что они просто навоз на торговых дорогах
Европы, все сторонятся - как бы не вляпаться.
Может лучше такого мудака как ты спустить в унитаз? В рамках декомкнизации?
Да мне абсолютно до лампочки, когда построено "бильшу частыну" - потому что говорю о том, должно ли это в 21-м веке определять, ставать нас. пункту центром "повита" или нет. Это во-первых.
Ж/д станции есть в Ивахнах, Искреном, Сигнаевке и Перегоновке - сильно они "продвинутыми" от этого стали?!!
Косари и Пальмира практически исчезают с карты - с тех пор, как закрылись их основные предприятия - и наличие железки им абсолютно не помогло.
Квартиры в депрессивной Смеле стоят уже как в Монастырыще каком-нибудь - а в Смеле-то вообще узловая станция.
Так при чем ваши разглагольствов ания о "великой железной дороге"?!
Більша частина залізниць в Україні була побудована не в 19, а у 20-му столітті. Це по-перше. Основні залізничні перевезення - товарні, а не пасажирські, це по-друге.
Ну ти й ляпнув! Типу в Умані, Золотоноші та інших райцентрах, які стануть повітовим центрами, є залізниця!
А в тому ж Канівському районі асфальт кращий, аніж у Черкаському, до якого приєднати хочуть!
Стрічка RSS коментарів цього запису