Більшість черкаських депутатів вкотре продемонструвала своє небажання чути людей.
Так, громада висловилася за те, щоб обмежити можливості для депутатів міськради працювати на керівних посадах у міськвиконкомі чи комунальних підприємствах. Зараз у нас таких 22 депутати, тобто більше третини. На сесіях вони фактично самі собі виділяють гроші з бюджету міста, самі себе контролюють, самі собі списують борги. На слуханнях люди вирішили: годі, цю проблему треба вирішувати. Або змінювати статут міста, або прописувати громадський договір із кожним депутатом. Але далі так тривати не може: у міста просто не вистачить ресурсів годувати таких багатоверстатників. Також було вирішено виділити гроші на транспортну реформу і заснувати щорічні громадські обговорення бюджету перед його ухваленням. Хочу зазначити, що за проведення слухань у кінці минулого року було зібрано більше 26 тисяч підписів жителів Черкас. За законом міськрада зобов'язана була розглянути резолюцію таких слухань та врахувати її в своїх рішеннях або ж відхилити, але пояснити, чому. Депутати ж про них просто «забули». З-го квітня на сесії міськради я планував озвучити резолюцію загальноміських громадських слухань, поцікавитися у депутатів ходом транспортної реформи у місті, а також закликати народних обранців активніше боротися з корупцією у місцевій владі. Я прийшов запитати у них: минуло вже майже 2 місяці, чому ви не звертаєте уваги на питання, які задали ваші виборці?
Але мене вже втретє відмовляються навіть вислухати. У міськради завжди є «важливіші» справи: спочатку вони місяць безрезультатно торгувалися з приводу заміни в. о. мера (і це за 2 місяці до виборів!); потім депутати ділили землю; потім ухвалювали Програму соціально-економічного розвитку міста. Я подивився, що вони ухвалили... Грошей на нові тролейбуси не передбачено. Натомість міськрада виділила 1,4 млн грн на оновлення генерального плану, який був затверджений всього кілька років тому. Хіба це програма розвитку міста – щороку виділяти мільйони гривень на генплан, якого ніхто не дотримується? Тут саме питання до депутатів: чому ви виділяли землю всупереч нормам генплану? І чому ми, жителі Черкас, тепер мусимо за це розплачуватися? Також у програмі розвитку є десятки тисяч гривень боргів за апаратуру, яку чиновники купували собі раніше. У 2014 році під тиском, зокрема й нашої критики, виконком вирішив відмовитися від нових комп'ютерів. Але до цього щороку їх закуповували лише для одного департаменту більше, ніж на всі школи міста. Борги залишилися до цих пір.
Ось тому міськрада і не хоче чути незручні питання. Я не кажу про всіх – за те, щоб дати мені можливість виступити, проголосувало 25 депутатів, і я їм дуже вдячний. Але факт залишається фактом – більшість черкаських обранців перед виборами бояться чути критику на свою адресу.
А подивіться на переходи з фракції у фракцію. Більше половини черкаських депутатів міняли своїх союзників і партійні прапори. Партії регіонів в міськраді взагалі нібито вже немає, але люди залишилися ті самі, зберегли свої посади у виконкомі. Група «Черкащани» декларувала свою монолітність «для відстоювання інтересів міста», але щойно їх кандидат на в. о. мера провалився, депутати з групи почали тікати. Все це – результат закулісних договорів. Очевидно, їм щось обіцяли, чимось заманювали. Але де тут інтереси міста та його мешканців? Систему треба міняти. Впевнений, що після 25 травня ми побачимо на дві третини оновлений склад міськради.
І найперше, що треба зробити, – провести чесні вибори. В ідеалі треба обирати всіх 60 депутатів по мажоритарці, щоб не купувалися голоси в списках. Як уже говорилося, потрібно заборонити суміщення депутатського мандата з роботою в інших міських структурах. Якщо ти, наприклад, директор комунального підприємства, то будь добрий, або піди з цієї посади, або ж не йди до міськради. Але конфлікту інтересів бути не повинно: не вміють наші депутати з ним справлятися.
Нарешті, дуже важливо, щоб у міську владу прийшли нові люди, які не працювали в цій системі закулісних торгів і не заплямували себе інтригами. Упевнений, що в Черкасах вистачає прагматичних людей, здатних ефективно працювати в інтересах свого міста. З принципово новими людьми у владі, а також з потужним громадським контролем я пов'язую надії на позитивний розвиток Черкас в майбутньому.
Іван Сухарьков, голова правління Громадської ради Черкас
* за матеріалами газети «Акцент»
Коментарі
obozrevatel.com/crime/91845-na-lvovschine-razrushen-pamyatnik-bandere/photo-1.htm
страшно да?
4 млн грн - це ви у свинарчука, який людей звільняє, купите цілих 1,5 тролейбуси. хто там уважно читає?
Стрічка RSS коментарів цього запису