Вчора побував у відділенні Приватбанку м.Черкаси. Там дві працівниці надають консультації клієнтам. Одна розмовляє українською, інша російською мовою. Обидві зайняті Інтуїтивно вирішую піти до україномовної. Першою стає вільною російськомовна. Далі пряма мова:
- Мужчіна, подходітє ко мнє
- Я вас погано розумію.
- Нє прикаливайтєсь. В Украінє всє понімают руській язик.
(остаточно вирішую не йти до неї на прийом і пишу на листку).
- Я не розмовляю у публічних місцях російською мовою.
- Вот єщьо што. Какая вам разніца.
Тут, на моє щастя звільнилася україномовна працівниця і я пішов до неї.
Резюме. Без активних дій ми не проведемо в Україні українізацію. Що зробила бля*ська Петербургська цариця, після руйнування у 1775 році Запорізької січі? Вона у 1781 році відмінила полково-сотенний устрій України. Цей устрій забезпечував керованість процесів в Україні. Після цього процес русифікації пришвидшився. Отже, слід відновити в Україні полково-сотенний устрій. Як це зробити в умовах воєнного часу? Навіть у самій невеликій територіальній громаді зарплату з місцевого бюджету отримує декілька сотень працівників: працівники ради, комунального підприємства, будинків культури, шкіл. На першому етапі керівництву громади потрібно визначити округи, де проживають, ці працівники і сформувати села і містечка у сотні ( у селах це сто дворів) та призначити сотника(цю). Призначити гніздових (25-35) дворів, ройових (8-10) дворів можна і обрати. Тоді у громаді буде керованість. Яка нам зараз дуже потрібна для оповіщення, реагування на надзвичайні ситуації і для українізації.
Анатолій Рекун, громадський діяч, директор Ресурсного центру АНГО
* Допис у фейсбуці.
реклама
Коментарі
Вояки, що захищають Україну, пану Рекуну таких дурних питань не задають - добре знають його як волонтера непризовного віку.
А шавкам, що під диваном від воєнкома ховаються - слова не давали
тебя холопа никто и не просит, можешь дальше гавкать
Питання "Бувалого" слушне. Пан гніздовий в окопах зробив би свій реальний внесок у розгром ворога, а також значно розширив свій мовний світогляд. Може прислухається?
То зручно має бути в Україні українцям, чи росіянам та зросійщеним яничарам, що зневажають Україну та українців і не бажають знати державної мови? Кінець кінцем, хотілося б почути і адміністрацію Приватбанку - у вашому банку має бути зручно клієнтам, що позичають банку свої гроші, чи вашим клеркам?
Мої родичі з Харкова та Краматорська, що захищають зараз рідну землю та твою дупу на дивані, в побуті між собою спілкуються російською. Але українську знають, і не гребують її використовувати в спілкуванні з україномовними співвітчизникам и. І не кривлять зневажливо губи, коли до них українською звертаються. Це - привілей манкунртської тилової поторочі без роду-племені, що за їх спинами путлера чекає.
Стрічка RSS коментарів цього запису