Успішний вступ до вищого навчального закладу – це не тільки вибір майбутнього фаху, але й певна технологія, в якій дуже важливо зробити послідовні й правильні кроки. Тому доцільно акцентувати увагу на найбільш важливих моментах, що допоможуть досягти поставленої мети.

Для випускників 9 класів вступні іспити в коледжі і технікуми (це ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації) розпочинаються з 25 липня по 1 серпня 2014. Якщо випускники 11 класів – в очікуванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання, то випускники 9 класів напружено готуються до вступних випробувань.

Незабаром на руках абітурієнтів будуть сертифікати з результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Саме цей документ разом із атестатом про середню освіту є визначальними для вступу у вищі навчальні заклади для випускників 11 класів. Уважно передивіться весь перелік документів, необхідних для вступу! Перелік має свої особливості для випускників 9 і 11 класів, враховується специфіка ВНЗ.

Акцентую Вашу увагу на медичній довідці, яку можна оформлювати вже зараз, оскільки це займає багато часу. Медичні висновки, внесені до цієї довідки, допоможуть визначити подальше фізичне навантаження та інші корисні для Вашого здоров’я аспекти!

Навчальні заклади у власних умовах Прийому прописують і необхідні для Ваших документів канцелярські речі – швидкозшивач, файл, конверти тощо. Придбайте це завчасно!

Потребують уваги пільги, які надаються вступниками до ВНЗ. Якщо Ви належите до певної пільгової категорії – перевірте документи, що підтверджують Ваше право на пільги, термін їхньої дії, необхідність продовження чи інші особливості. Поки не розпочалась вступна кампанія, варто звернутися до приймальної комісії, щоб перевірити Вашу можливість вступу на пільгових умовах – чи саме такі документи вимагаються вищими навчальними закладами, чи не потрібні додаткові документи. Саме зараз у Вас буде час для необхідних дій.

Ви можете отримувати вищу освіту як за рахунок коштів державного бюджету (безкоштовно, це називають – бюджетні місця), так і за плату – це навчання за контрактом. Сплачувати за Ваше навчання може будь-хто – батьки, рідні або підприємство, що потребує таких спеціалістів.

Інформацію про кількість місць на навчання по бюджету чи по контракту ви можете отримати на сайтах і на дошках оголошень обраних закладів. Там же висвітлюється і розмір оплати за навчання.

Зверніть увагу на кількість балів, що Ви отримали за результатами ЗНО. Якщо ви набрали більше 124 балів – можете скористатися правом вступу до вищих навчальних закладів!

Ви маєте право подавати документи до закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації (це університети, інститути, академії) за умови, що за профільним предметом на обрану Вами спеціальність набрали не менше – 140 балів, з української мови і літератури – не менше 124 балів, з додаткового предмету також не менше 124 балів.

У заклади І-ІІ рівнів акредитації – це коледжі, технікум – у Вас приймуть документи за умови, що і за профільним предметом, і з української мови і літератури Ви набрали не менше 124 бали.

Вступна кампанія починається за Умовами прийому до ВНЗ України з 11 липня 2014 року. Абітурієнт може подати документи до 5 ВНЗ і на 3 спеціальності в кожному з них. Завчасно продумайте заклади і спеціальності в них. Порадьтесь з людьми, які навчаються в цих закладах! Почитайте відгуки про них!

Саме перші дні подачі документів є напруженими в роботі приймальних комісій. ЧАС ПОДАЧІ ДОКУМЕНТІВ ДО ВНЗ НЕ ВПЛИВАЄ НА РЕЗУЛЬТАТ ЗАРАХУВАННЯ. Тому не варто штурмувати приймальні комісії в перші дні.

Ви можете подавати копії всіх документів. ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ – КОПІЇ ЗАВІРЯЮТЬСЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПРИЙМАЛЬНИМИ КОМІСІЯМИ. Не витрачайте кошти на завірення копій Ваших документів у нотаріусів!!!

Крім того, Правилами прийому до ВНЗ передбачена електронна форма подача документів. Абітурієнт може подати документи через Інтернет, що значно спростить Вашу задачу.

При подачі документів (будь-яким способом!!!) Ваші дані вносяться в єдину державну електронну базу освіти і Ви особисто можете слідкувати за вашими можливостями поступити на омріяну спеціальність. Зверніть увагу, який тип документів подали Ваші конкуренти – оригінали чи копії. Психологічна перевага буде у тих, хто подав оригінали, адже вони вже не втратять свій шанс. Тому до найбільш бажаного для Вас закладу варто подати саме оригінали.

Отже, документи подані. Випускники 9 класів здають іспити, випускники 11 класів до 2 серпня, коли вперше оприлюднюються рейтингові списки, перебувають в тривожному очікуванні. Навіть, якщо Ви посідаєте в рейтингу далеко не перші місця і не були одразу рекомендовані до вступу – це ще не остаточний варіант. Умовами вступу передбачені «хвилі» зарахування.

5 серпня оприлюднюються оновлений рейтинговий список – це друга хвиля і 8 серпня – третя і остаточна хвиля рекомендованих до зарахувань до Вашого закладу.

Сподіваюсь, що 11 серпня Ви побачите своє прізвище в Наказі на зарахування до обраного Вами закладу за державним замовленням.

Саме з 1 серпня для Вас починається найвідповідальніший період. Тому варто на цей час перебувати вдома, щоб швидко реагувати на зміни в рейтингу рекомендованих до зарахування. Якщо Ви потрапили в список рекомендованих до зарахування – одразу ж подавайте оригінали документів. Саме тоді Ви будете впевнені в тому, що є студентом даного навчального закладу.

«Хвилі» зарахування спрямовані на те, щоб абітурієнти, які подавали документи до кількох навчальних закладів, мали можливість подати оригінали документів. НЕ ПРОПУСТІТЬ ЦЕЙ НАЙВАЖЛИВІШИЙ МОМЕНТ!!!

В умовах прозорості проведення вступної кампанії деякі ВНЗ «грішать» тим, що не повертають вчасно оригінали документів, якщо Ви зробили вибір не на їх користь. Впродовж днів між «хвилями» зарахування Ви повинні подати оригінали документів.  Зверніть увагу на терміни подачі документів. Умовами прийому встановлені не тільки кінцеві дати, але й навіть години, до яких Ви повинні подати оригінали документів. Рейтинг рекомендованих до зарахування «піднімається» в залежності від поданих за цей період оригіналів вступних документів.

Як керівник популярного серед абітурієнтів закладу, завіряю прихильників бізнес-коледжу: у разі Вашого вибору на користь іншого закладу МИ ВІДДАЄМО ОРИГІНАЛИ ВАШИХ ДОКУМЕНТІВ ВПРОДОВЖ ДВОХ ГОДИН (з поправкою на черги в приймальній комісії). Авторитет нашого закладу настільки високий, що значна частина наших абітурієнтів подають до нас одразу оригінали документів.

Якщо 11 серпня Вам стало зрозуміло, що бюджетна форма навчання (державне замовлення) є для Вас недосяжною, ви можете укласти контракт і навчатися за обраною спеціальністю на платній основі.  Термін для роздумів у Вас лише до 18 серпня. Це кінцева дата формування студентського складу вишу – контингенту студентів.


ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Плата за навчання може вноситись як за весь термін навчання, так і за рік, за семестр і, навіть, щомісяця. Для цього необхідно лише написати заяву на ім’я керівника навчального закладу. Крім того, варто поцікавитись про наявність пільгового кредиту на навчання. Такий кредит надається державою і відтермінований у виплаті до завершення Вашого навчання.

Місяць вступної кампанії промайне швидко. Попереду – незабутні роки студентства! Проведемо їх разом!

Бажаю успіху!!!

Олег Куклін, директор Черкаського державного бізнес-коледжу, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

реклама

Коментарі  

 
+16 #9 Марго 27.06.2014 22:39
Куклин,очень хороший директор,он поднял ЧДБК на высокий уровень!!коллед ж один из лучших в Украине и об этом знают все, и статья очень хорошая и познавательная! !уровень очень высокий
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+29 #8 Алла 26.06.2014 13:43
Вступ до університету-серйозний крок. Чим більше порад, тим краще!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-31 #7 викладач 25.06.2014 11:44
Куклин а-ля Черевко, разницы нет во всех отношениях :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+27 #6 ЧНУ-1 25.06.2014 08:24
Куклiн-тримайся !!! Ти-найкращий !!! Вперед до новых перемог !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-21 #5 ЧНУ 24.06.2014 09:23
Обламалося Кукліну, В.О. ректора Черевка призначили. Похоже, що у нового міністра не в пошані риговські прихвосні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-18 #4 дешевка 24.06.2014 07:21
дешевий піар на елементарних речах :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #3 Nazar Shportyuk 23.06.2014 23:59
Вступайте до Вінницького національного технічного університету. В нас є чудова спеціальність Управління інформаційною безпекою, яка надає чудову наукову та технічну базу. Якщо в тобі багато потенціалу, ти хочеш дізнатись багато нового і хочеш проявити себе в ІТ-галузі, то ласкаво просимо до нас! Детальніше на ub.vntu.net/, пишіть на пошту , буду радий відповісти!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #2 Незнайка 23.06.2014 14:31
Я теж не маю нчого проти Куклiна, але розжував вiн доступно. Пригодиться ... як реклама ЧДБК ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-14 #1 Нестор Іванович 23.06.2014 09:43
Успішний вступ до вищого навчального закладу – це не тільки вибір майбутнього фаху, але й певна технологія.......

Не маю нічого проти Кукліна, але всі оприлюднені технології банальне розжовування умов прийому для ВНЗ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100