Коли люди говорять про люстрацію, вони мають хоча би хрестоматійно ознайомитися з цим поняттям.
Чому я називаю люстраційний комітет «так званим»? Ще зовсім нещодавно, у червні, сама Вікторія Феофілова зазначила, що вони навіть не організація, що це – така собі група людей, які, за її словами, можуть оперувати лише правом на звернення громадян, і навіть піддала сумнівам дієвість висновків цього комітету. Окрім того, аби проводити люстрацію, треба мати, як мінімум, авторитет у суспільстві. Оскільки ані Вікторія, ані хтось інший не може чітко сказати, хто на сьогодні є членами цієї групи людей, зокрема, хто вийшов із неї, хто продовжує працювати, за якими фаховими критеріями вони відбиралися, відповідно ніякого юридичного права називатися таким комітетом вони не мають. Тут згадується приказка: «Скільки не кажи «цукор» – солодше не стане».
Щодо очищення влади від представників старого світогляду, режиму, маю зазначити, що команда Юрія Ткаченка першим із семи пунктів програми «Від Революції Гідності – до гідного життя» поставила завдання: очистити владу від прислужників Януковича й Тулуба. І, на відміну від балакунів, Юрій Ткаченко та Народна рада першими звернулися до всіх начальників підрозділів написати заяви про звільнення. Результатом послідовної роботи є звільнення з посад практично всіх начальників, які працювали при Тулубі. Це і є люстрація.
Тож перш ніж критикувати, люди повинні хоча б почитати нормативну базу. Ми є чиновниками, працівниками обласної адміністрації і маємо діяти в межах, визначених нормами законодавства. Голова ОДА так само діє відповідно до наданих повноважень. Ні В. Корчаку, ні В. Чиж, ні Л. Родняну, ні когось іншого з керівників територіальних підрозділів центральних органів влади голова не має права звільняти, оскільки в нього немає таких повноважень. Вони є у центральних органів влади. По кожній із цих персон є відповідні звернення до Києва, але рішення там не ухвалюють.
Тому я звертаюсь до представників громадськості: перш ніж ставити певні вимоги, слід, принаймні, ознайомитись з нормативною базою, почитати Закони України, Постанови Кабінету Міністрів.
Вартим уваги є й те, що представники громадської люстраційної групи, «Правого сектору», Блокпосту, Автомайдану беруть участь у конкурсній комісії, чого раніше, зауважу, не було. Вони так само, як я, обговорюють, ухвалюють рішення, підписують протоколи, в тому числі несуть відповідальність за кадрові призначення. Тому, якщо говорити, що Віталій Коваль проводить нібито невідкриту кадрову політику, то спершу громадські організації мають спитати зі своїх представників. Слід зауважити, що по одному з кадрових питань, де була невелика різниця між балами оцінювання претендентів, переважила думка саме представників громадськості, і я підписав це рішення.
Важливим також є те, що, коли обумовлювались вимоги Майдану до нової влади, звучало поняття «трьох П»: професіоналізм, порядність, патріотизм. Тож я закликаю представників громадських організацій збагнути для себе, що таке порядність. У моєму кабінеті тиждень тому у вівторок ми відкрито розмовляли з Олегом Скальком і Даниїлом Майоровим стосовно претензій і зауважень. Після розмови ми потисли один одному руки й домовились, що працюємо разом над спільним результатом. Потому їхні акції протесту продовжились. Минулої п’ятниці у мене була розмова з лідером Черкаського Автомайдану Віталієм Короткошеєм, який запевняв, що до мене взагалі зауважень немає. Я звик відповідати за свої дії і вчинки, до чого закликаю і інших.
Віталій Коваль, заступник голови-керівник апарату Черкаської облдержадміністрації
* коментар на офіційному сайті Черкаської ОДА
Коментарі
Критика повинна базуватися на аргументах. Конкретно те і те, а все остальне пустопорожня балаканина. Коваль на дві голови вищий .... Тимошенка і хитро...го Івакіна, а якщо когось образили, то потрібно починати із себе, адже ніхто не змушував прислужувати *ерою і нищити область.
А навіщо говорити, тоді він не буде патріотом! А схеми він і зараз вимальовує, при цьому прикривається патріотичними гаслами! Цікаво за які кошти, чи гонорари куплено машину та квартиру на митниці? Чи це подарунок батька, бо за кредити хоч і молодіжні цього зробити не можливо, особливо за ті доходи, які він декларує! От і робіть висновки для чого було зроблено такі кадрові призначення "любих друзів"!!!!
От у Верховній Раді це мав би бути принцип обрання за відкритими списками.
У префектурах президента в області/районі - це мало б бути призначення префекта головою держави, але з обранням його заступників громадою...
Віталій чому апелює до законодавства? Бо воно прописано так, що за нього можна сховатися. Висновок: потрібно принципово під громадянське суспільство змінювати Основний Закон держави та закони, які регламентують управлінську галузь!
І ще: люстрація через "виборність посад" це - також люстрація самого себе. То є дуже важливий і, боюся, не до кінця збагненний всіма, нюанс.
Стрічка RSS коментарів цього запису