До фотографів завжди ставилися по-різному, бо людина з камерою трохи насторожує як звичайних людей, так і правоохоронців. Але останнім часом ситуація ускладнилася. І в Черкасах зокрема.
Особисто в мене Новий рік розпочався з такої події: я прийшов на центральну площу міста – Соборну – 1 січня о 8-ій ранку, щоб сфотографувати, як комунальники прибирають наслідки святкування. Додам, що роботу комунальників я, безперечно, ціную і вважаю гарною справою.
Побачивши людину з фотоапаратом, до мене на площі підійшов чоловік з молотком у руках і почав грубо лаятися на мою адресу і вказувати, що я маю робити. Я намагався не лаятися з чоловіком. На цьому конфлікт завершився.
Прикро також, що в нашому суспільстві з’явилося так зване явище, як тітушки. Це – спортивні молодики, які погрожують журналістам та іншим учасникам масових акцій. Іноді навіть використовують грубу силу. Згадайте, як журналістів «Громадського телебачення» Дмитра Гнапа і Якова Любчича побили невідомі під час зйомки в Києві. Дмитро Гнап є досить відомим журналістом, який займається розслідуваннями. І його побили саме так звані тітушки.
Складається враження, що тітушок міліція охороняє добре. Чого не можна сказати про журналістів. Про це свідчить масове зібрання в Черкасах, яке відбувалося в неділю, коли активісти намагалися показати фільм «Відкритий доступ». Міліціонери тоді зірвали показ.
Я ходив знімати подію. Незважаючи на те, що на мені був бейджик із написом «преса», у руках був фотоапарат, правоохоронці поводилися грубо і зухвало щодо мене. Вони штовхалися, використовували дуже грубу лайку.
Найбільше обурив випадок, коли один правоохоронець махнув ногою в об’єктив. Можливо, він намагався вибити його.
Також дивним є те, що останнім часом невідомі особи знімають масові акції на відеокамери.
Коли я, представившись, цікавився у них, який засіб масової інформації вони представляють, то люди відповідали мені, що знімають для себе. І ні до ЗМІ, ні до правоохоронних органів стосунку не мають, а обличчя іноді приховують. Коли події фіксують журналісти або представники правоохоронних органів, то це зрозуміло. Перші висвітлюють подію, щоб показати її людям, інші – знімають відео, щоб попередити всілякі провокації. Проте коли подію знімають невідомі, то невідомо також, з якою метою потім це відео може бути використане і проти кого?...
Ігор Єфімов, фотокореспондент Черкаської обласної газети «Вечірні Черкаси»,
коментар наданий інтернет-виданню «Прочерк»
Фото надані Ігорем Єфімовим
Коментарі
А журналістів ці гн**и (і холуї і їх хазяйни) бояться, тому що, незважаючи, що бють, калічать, та все одно правду показують.
Ви ж читач! То як же не знати, що таке махнув?
МАХАТИ, аю, аєш, недок., МАХНУТИ, ну, неш, док.
Робити рухи, помахи чимось у повітрі.
Опричники, классика жанра.
Дайте им почитать историю, пускай поймут, что сними сделал тот кто их породил ....
Стрічка RSS коментарів цього запису