Системна криза у всіх сферах функціонування держави, війна, відсутність швидких реформ затягує український народ у безодню повного краху. Тому дієва і рішуча політична воля до змін може стати засобом національного порятунку та відродження. Війна посилає нам конкретний меседж: або ви станете сильнішими і переможете ворога, або знову опинитесь у ярмі.
Але війна жодним чином не повинна впливати на швидкість проведення реформ в державі. Ніякі кредити МВФ чи інші позички не врятують економіку держави – лише швидкі реформи.
На жаль, Уряд України пішов найбільш легким шляхом реформ – це підвищення тарифів на всі види ресурсів і скорочення державних видатків. Це найпростіший, але не єдиний спосіб звести баланс витрат і доходів нашої держави. Нескладний на перший погляд шлях не завжди є найбільш правильним. Існує, на моє переконання, більш важкий, але більш правильний і менш болісний шлях – збільшення дохідної частини бюджету, розвиток бізнесу, інвестиціі, нові робочі місця – і цими питаннями Уряду в першу чергу потрібно також займатися. На жаль, від Уряду ми не бачимо розробленої стратегії розвитку країни. Мене дивує, наприклад, позиція Міністра економічного розвитку і торгівлі, який заявляє про те, що його одна із головних цілей – це ліквідація його міністерства. Міністерства, яке зобов’язане відповідати за економічний розвиток держави, за ріст ВВП, за нові робочі місця і т.д. Тому ми і маємо такі проблеми. І не тільки в цьому міністерстві, але ставлення подібне спостерігаємо у деяких чиновників…
Мені дуже приємно, що Президент України, усвідомлюючи історичні виклики, які стоять перед нашою державою, взяв на себе відповідальність за розвиток нашої держави, затвердивши нещодавно Указ «Про Стратегію сталого розвитку «Україна - 2020».
Одразу скажу, що я не погоджуюся з міркуваннями частини політиків, які акцентують увагу на тому, що цей Указ нібито є порушенням Президентом України меж своїх конституційних повноважень (за економіку і внутрішню політику відповідає повністю Уряд, а Президент відповідає за міжнародну політику та обороноздатність країни). Президент як глава держави зобов’язаний накреслювати напрямки її розвитку, а Уряд, на мою думку, зобов’язаний її виконувати шляхом розробки конкретної стратегії дій.
Затверджена Президентом Стратегія визначає напрямки комплексного розвитку держави на наступні п’ять років та є політикою національного відродження України. Головна мета стратегії - впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі.
Успішність реалізаціі стратегії реформ в Україні сьогодні повністю покладається на всіх – на Президента, на Уряд, на депутатів, на громадян. Все буде залежати від бажання і професійності Уряду, Міністрів реалізовувати реформи для людей. Ще раз наголошу: нам потрібна конкретна стратегія дій, яка пройде експертне обговорення. Щоб не було так, як сьогодні, коли під виглядом зменшення податкового тиску на бізнес, ми навпаки - підвищуємо ставки податків, збільшуємо їх кількість. В умовах кризи, провідні країни світу діють саме навпаки – зменшують податки. Або ж коли ми підвищуємо ціну на газ до світового рівня, а з вуст очільника Нафтогазу чуємо, що внутрішній добуток газу на сьогодні в державі майже покриває необхідну кількість газу для всіх споживачів.
Основною умовою успішності реформ таких держав, як Китай, Сінгапур, Південна Корея чи Польща, було конкретне розуміння, що необхідно робити зараз, а що потрібно буде робити завтра, експертне обговорення реформ і дієва їх реалізація.
І якщо ми говоримо, наприклад, про село, то реалізуючи стратегію, уряд зобов’язаний розробити програму розвитку сільських територій. Для цього необхідно ініціювати створення для підтримки кооперативного та індивідуально-фермерського господарства Державного іпотечного банку, що забезпечував би селянство довгостроковими низьковідсотковими кредитами; систему закупки якісного насіння, збуту продукції селян, сприяння виходу української продукції на зовнішні ринки; розробку і просування на міжнародному ринку впізнаваних брендів української сільськогосподарської продукції і т.д.
Революція гідності змінила нас, задала новий напрямок розвиток суспільства. І ми сьогодні не можемо зупинися на півшляху до Європи, не проводячи реформ, або ж їх просто декларуючи. По одній лише причині – ми втратимо державу. Солдати, які гинуть на Сході держави, своїми смертями доводять – ми готові до змін, до реформ. Глибоко переконаний, що реалізація Президентської Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020» дасть можливість країні зробити економічний ривок із третіх країн в перші.
Василь Фурман, голова Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»,
доктор економічних наук, професор, ректор Інституту банківської справи, автор більше 50 наукових праць.
реклама
Коментарі
Можна я скажу! Можна я скажу! КПУ -> Мажоритарники і крєпкі хазяйствєннікі -> СДПУ(0) -> ПР -> Наша Україна -> УДАР -> БПП. Так(?) - Так(!)
Я навіть більше скажу! Якби при владі був Олександр Коротков! Тоді б ми всі горя не знали і не потрібний був українцям Євросоюз
Сергій Іванович - наша голова!
Люди з наведеного списку дійсно самодостатні і достойні.Кумирів у мене не має.Братів Кличків поважаю як великих спортсменів.Вживання вами того "ану" говорить про невихованість і сірість,а весь зміст коментарю пахне тупістю.
Проти нашого Кононенка, ти - піонер.
Сейчас будет много крика от ЧУпрыны, с традиционным хамством и вызовами на боксерский ринг - на раунд имени дачи Андреева
Мій кумир Сергій Кононенко, і чигиринці в захваті. Порядний чоловік, дуже мудрий, має глибокі думки і невичерпні знання людської психології. Сергій Іванович ніколи і ні перед ким не прогибається, а нагнути може будь-кого. Він є найкращим кандидат бути нашим головою, прийде і зразу наведе порядок в місті, дасть раду грошам, землі та мвйну.
Стрічка RSS коментарів цього запису