Макеев Як на мене, Нацбанк наступає на ті ж самі граблі, на які Уряд України наступав у 2008 році. Тоді Прем’єр Юлія Тимошенко говорила про «потужний жировий запас» нашої економіки, який мав би дозволити легко пережити кризу. Згодом вона визнала помилковість своїх суджень. Нацбанк, втративши за один день близько 1,5% золотовалютних резервів, також переповнений оптимізмом...

Та час розвивати критичне мислення. Експортери не отримають належного бо на зовнішніх ринках – рецесія. Тотальний спад попиту. Заробітчани не завезуть очікуваного. Нас очікує дуже тяжкий рік. Навіть надфаховий Уряд за таких умов – це Уряд камікадзе. Не виключаю, що за кризою економічною може бути і криза політична.

Фінансова криза – це найгірший час для відкриття ринку землі. Це питання не на часі. Та політичні амбіції влади можуть наполягати на непоправному. Що очікує? Дефолт?

Є два варіанти розвитку подій з дефолтом: південнокорейський – із щасливим кінцем, і, навпаки. аргентинський… Тоді Південній Кореї допомогли збільшення банківського проценту, зняття контролю за курсом долара та інші непопулярні дії. У результаті замість очікуваного МВФ 2% росту економіку Кореї країна отримала спад економіки на 5,7% у 1997 році.

Тоді Уряд Республіки Корея зробив дії, прямо протилежні тим, на яких наполягав МВФ: знизили банківські відсотки по кредитах, збільшили дефіцит бюджету, змінили фінструктуру та ін. У результаті економіка вже в 1999 році зросла на 11,3%.

А ще відчайдушна допомога всіх громадян Уряду: для підтримки золотовалютних резервів здавали до скарбниці навіть заощаджені золоті монетки… Навряд що це можливе у нас. Переконаний, кредит і довіра МВФ нам потрібна. Але він наполягає на відкритті ринка землі, а це за такого стану речей – вбивче для державності.

Що робити? Питання відкрите. ДумайТЕ. «Будем жить!»

Валерій Макеєв, черкаський журналіст, громадський діяч, юрист

* Допис для «Прочерку».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #5 по феншую 14.03.2020 14:44
Розумник Макеєв сидить ниньки у Мілані під конвоєм коронавірусу. Неясно, за яким дивом він поїхав туди, де небезпечно? Чи в Україні небезпечніше?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 ченчик 14.03.2020 09:52
[quote name="yazon"]На 1 января 2008г. совокупный госдолг Украины составлял лишь 79 миллиардов ГРИВЕН - 16 миллиардов долларов. Именно столько наодалживал Януккович за 1,5 года своего второго премьерства в 2006-2007.Поэтому на входе в кризис-2008 у Украины были безоговорочное доверие кредиторов и копеечные суммы выплат по госдолгу. Чем тогда и воспользовалась Тимошенко, удвоив за два года госдолг в долларах, и утроив - в гривне. Сегодня - другая ситуация. Госдолг - в заоблачных высях, после того, как Янукович ещё удвоил наследство Тимошенки. Кредиторы топают ногами и требуют своих денег, в этом году надо выплатить в счёт госдолга более 20 миллиардов долларов. Афера Зе@Ko с гособлигациями наткнулась на грабли Януковича: едва запахло кризисом - их брать перестали. И теперь перезанять, чтобы рассчитаться с прежними долгами можно только у МВФ. Но с ними - поругались А что самое хреновое - все ЗНАЮТ, что кризис неизбежен. Ющенка на царство!!!.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 yazon 12.03.2020 22:06
Цитую Пенсіонер:
граблі, на які Уряд України наступав у 2008 році. Тоді Прем’єр Юлія Тимошенко говорила про «потужний жировий запас»
Здається, у той же час міністром фінансів був пан Уманський. І була націоналізація УкрГазБанку і ходили розмови про якийсь Родовід банк, і нібито що через нього близько 700 мільйонів долярів випаровувалося.

Решения принимал не Уманский ,а Стельмах - за что ему потом и дали Героя Украины. Что там мелочёвка с Родовид-банком, только через структуры Фирташа тогда вывели в оффшоры более 10 миллиардов долларов, любезно предоставленных НБУ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 yazon 12.03.2020 22:02
На 1 января 2008г. совокупный госдолг Украины составлял лишь 79 миллиардов ГРИВЕН - 16 миллиардов долларов. Именно столько наодалживал Януккович за 1,5 года своего второго премьерства в 2006-2007.Поэтому на входе в кризис-2008 у Украины были безоговорочное доверие кредиторов и копеечные суммы выплат по госдолгу. Чем тогда и воспользовалась Тимошенко, удвоив за два года госдолг в долларах, и утроив - в гривне. Сегодня - другая ситуация. Госдолг - в заоблачных высях, после того, как Янукович ещё удвоил наследство Тимошенки. Кредиторы топают ногами и требуют своих денег, в этом году надо выплатить в счёт госдолга более 20 миллиардов долларов. Афера Зе@Ko с гособлигациями наткнулась на грабли Януковича: едва запахло кризисом - их брать перестали. И теперь перезанять, чтобы рассчитаться с прежними долгами можно только у МВФ. Но с ними - поругались А что самое хреновое - все ЗНАЮТ, что кризис неизбежен. Но войдёт в него Украина, как в карантин с коронавирусом: АБСОЛЮТНО НЕ ГОТОВОЙ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Пенсіонер 12.03.2020 15:33
граблі, на які Уряд України наступав у 2008 році. Тоді Прем’єр Юлія Тимошенко говорила про «потужний жировий запас»

Здається, у той же час міністром фінансів був пан Уманський. І була націоналізація УкрГазБанку і ходили розмови про якийсь Родовід банк, і нібито що через нього близько 700 мільйонів долярів випаровувалося.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100