Та час розвивати критичне мислення. Експортери не отримають належного бо на зовнішніх ринках – рецесія. Тотальний спад попиту. Заробітчани не завезуть очікуваного. Нас очікує дуже тяжкий рік. Навіть надфаховий Уряд за таких умов – це Уряд камікадзе. Не виключаю, що за кризою економічною може бути і криза політична.
Фінансова криза – це найгірший час для відкриття ринку землі. Це питання не на часі. Та політичні амбіції влади можуть наполягати на непоправному. Що очікує? Дефолт?
Є два варіанти розвитку подій з дефолтом: південнокорейський – із щасливим кінцем, і, навпаки. аргентинський… Тоді Південній Кореї допомогли збільшення банківського проценту, зняття контролю за курсом долара та інші непопулярні дії. У результаті замість очікуваного МВФ 2% росту економіку Кореї країна отримала спад економіки на 5,7% у 1997 році.
Тоді Уряд Республіки Корея зробив дії, прямо протилежні тим, на яких наполягав МВФ: знизили банківські відсотки по кредитах, збільшили дефіцит бюджету, змінили фінструктуру та ін. У результаті економіка вже в 1999 році зросла на 11,3%.
А ще відчайдушна допомога всіх громадян Уряду: для підтримки золотовалютних резервів здавали до скарбниці навіть заощаджені золоті монетки… Навряд що це можливе у нас. Переконаний, кредит і довіра МВФ нам потрібна. Але він наполягає на відкритті ринка землі, а це за такого стану речей – вбивче для державності.
Що робити? Питання відкрите. ДумайТЕ. «Будем жить!»
Валерій Макеєв, черкаський журналіст, громадський діяч, юрист
* Допис для «Прочерку».
реклама
Коментарі
Решения принимал не Уманский ,а Стельмах - за что ему потом и дали Героя Украины. Что там мелочёвка с Родовид-банком, только через структуры Фирташа тогда вывели в оффшоры более 10 миллиардов долларов, любезно предоставленных НБУ.
Здається, у той же час міністром фінансів був пан Уманський. І була націоналізація УкрГазБанку і ходили розмови про якийсь Родовід банк, і нібито що через нього близько 700 мільйонів долярів випаровувалося.
Стрічка RSS коментарів цього запису