91367188_2969403719770227_3157841207934058496_o Сьогодні близько 7 ранку отримую повідомлення про те, що в одному із гуртожитків міста виявили COVID-19. Наскільки масове – мені важко судити. Та це гуртожиток. Ймовірність негативних наслідків, як на мене, доволі висока.

Перше, що зробив – опублікував пост із цитуванням першого повідомлення. Дякую, знову ж таки першим, відреагував міський голова Анатолій Бондаренко. Попри те, що я в жорсткій опозиції до мера, та дякую за оперативне реагування. Маю надію, що реальні дії будуть такими ж оперативними.

Вражає все. Ключове – попри те, що тільки карантин триває вже 4 місяці, заходи, які запроваджують для боротьби із коронавірусом, як на мене, варварські. Люди мають знати, що робити. Міська інфраструктура повинна злагоджено, як годинник, мати протокол, як реагувати на звернення громадян, у т.ч. кваліфіковано їх заспокоювати.

Тут же – все навпаки. Як каже одна моя знайома, вона та її сусідка телефонували в міськраду за номерами 1550 та 560101. Там спочатку скептично відреагували, а потім дали номер 36-01-58.

«Першого хворого з онко привезли вже хворого на коронавірус, – розповіла мені дописувачка. – Забрали через чотири дні в реанімацію. Також забрали і його жінку. Це було 12 липня. Як його привозили, то обробили антисептиком ліфт та поштові скриньки, а коли забирали, то ні. Я дзвонила в місто, вони сказали дзвонити в «Нову якість». Мені дали номер телефону, але коли я дзвонила, слухавку не знімали».

Романе Боднар і Анатолію Бондаренко, я не шукаю «ворогів народу». Але покажіть «друзів». Прошу не тільки «бравих рапортів» про витрачені мільйони на боротьбу з коронавірусною хворобою, а простих речей, які демонстрували б повну підготовленість до таких ситуацій:

- якщо у гуртожитку виявлено хворого на COVID-19 – який у цьому разі план дій?

- якщо у багатоквартирному будинку виявили хворого – що маєте робити?

Що дезінфікують і коли? Які вимоги (і до кого) щодо обсервації? Яким документом узгоджено повноваження «Нової якості»?

Якщо влада (яка таки «в законі»), не знаходить нічого кращого для боротьби із COVID-19, як перенаправляти мешканців до «Нової якості», то що ми можемо констатувати? Чи є легітимна інституаціональність влади і хто за цим, окрім громадських активістів, слідкує?

Валерій Макеєв, черкаський юрист, громадський діяч, журналіст

*Допис для «Прочерку».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-2 #1 Правда 22.07.2020 08:56
якщо у гуртожитку виявлено хворого на COVID-19 – який у цьому разі план дій?
якщо у багатоквартирно му будинку виявили хворого – що маєте робити?
Що дезінфікують і коли?

Неначе люди подуріли. В Україні процент захворівших 0,1 %. Чомусь в цьому маразмі беруть участь журналісти. Помирають тільки від лікування і ІВЛ. Залиште людей в спокою і відсоток смертей буде нульовим. До захворівших відносяться як до прокажених.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100