Підведемо підсумки ситуації на ринку праці у 2015 році - та поділимося прогнозами стосовно розвитку різних сфер економіки регіону (і можливості  працевлаштування там для мешканців регіону) у 2016-му.

Наприкінці 2015 року рівень зареєстрованого безробіття зріс майже у кожному  регіоні України. Проте, Черкащина стала своєрідним рекордсменом: у нас цей показник досяг 2,8 % - при середньому по Україні рівні у 1,6 %. Гірше велося із роботою лише мешканцям    Полтавської та Кіровоградської областей (2,9 % та 3,1 % відповідно).

За 2015 рік середньооблікова кількість штатних працівників зменшилась на 11 тисяч осіб - у порівнянні з 2014 роком. Навантаження зареєстрованих безробітних на 10 вільних робочих місць склало понад 210 осіб. Слід відзначити, що біля 60% безробітних - це жінки, майже 40% - молодь у віці до 35 років, 42% безробітних  мешкають  у сільській місцевості.

За цими “сухими” цифрами стоять долі людей. Ми часто чуємо, як чиновники  різних рівнів заявляють, що, з огляду на залучення інвестицій, однією з конкурентних переваг Черкащини є саме її трудовий потенціал. Чому ж при цьому у нас такий високий рівень безробіття?..

Найгострішими проблемами - оскільки саме вони визначають конкурентоспроможність людини на ринку праці – для нас є  освіта та підвищення кваліфікації кадрів. У той же «неурожайний» на робочі місця 2015 рік,  профнавчання пройшло всього біля 12,5 % безробітних. Лише 7,2% працюючих у штаті підприємств робітників та спеціалістів  торік пройшли підвищення кваліфікації – та ще 1,4% - навчання новим професіям.

Можна з упевненістю констатувати: доки такі показники зберігатимуться – і люди не матимуть або не використовуватимуть шанс на зростання свого рівня для працедавців -  «трудовий потенціал» Черкащини не буде в змозі забезпечити ні гідний рівень життя собі, ні  розвиток  - своєму регіону.

Яких тенденцій на ринку праці слід очікувати мешканцям Черкащини у 2016 році? У яких галузях економіки варто шукати можливості працевлаштування?

За результатами опитування, проведеного серед керівників  підприємств області різного профілю, виявлено наступні їх  очікування щодо стану  ділової активності на 2016 рік. Сільгосппідприємства Черкащини у новому році очікують зменшення обсягів виробництва, зниження конкурентності своєї продукції та зростання цін на неї  – все через обмеженість доступу до фінансів, подорожчання пального, добрив, посівного матеріалу – особливо, із врахуванням несприятливих умов цієї зими і перспективи пересівати озимі. Відповідно, і налаштовані сільгосппідприємства на зменшення кількості своїх працівників. Промислові підприємства так само, чекають на зменшення обсягів замовлень на виробництво, зростання відпускних цін на продукцію, проте обережно прогнозують уповільнення темпів зменшення кількості працюючих. Транспортні та будівельні  підприємства   вбачають посилення впливу на їх роботу таких чинників, як фінансові обмеження та недостатній попит – можливо, через ще один прогнозований фактор – ціни на їх послуги і далі зростатимуть. Проте темпи звільнень працівників у транспортній  галузі також можуть сповільнитися. Підприємства сфери торгівлі, фінансових та нефінансових послуг на 2016 рік планують підвищити ціни на свої послуги - і працівників тут, швидше за все, звільнятимуть. Підприємства сфери торгівлі та не фінансових послуг прогнозують зменшення  попиту на їх послуги, а от фінансова сфера, навпаки, з надією очікує на покращення конкурентної позиції на внутрішньому ринку. Так само, керівники тут очікують на зниження рентабельності своїх підприємств  та збільшення капітальних витрат.

Дмитро Виноградов, економічний експерт,

керівник Черкаського регіонального центру інвестицій та розвитку

Джерело: Черкаський прес-клуб реформ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #4 Язон 15.01.2016 15:56
"керівник Черкаського регіонального центру інвестицій та розвитку" запрплату получает за нытьё про всёпропало - или за разработку программ инвестирования и развития производства?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #3 Семен 15.01.2016 15:26
Цитую Реаліст Комаров:
Особливо цьоиу допоиогло надання субсидій людям, які офіційно ніде не працюють і не зареєстровані на біржі праці. Мудре рішення, мудре......

Пора прекращать платить налоги и уходить в тень чтобы получить субсидию.
Дебильная страна непуганых идиотов.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #2 !!!!!!!!! 12.01.2016 16:09
Шаблонно, Діма, шаблонно. Потребу в підвищенні квакліфікації, рівня освіти визначає рівень розвитку економіки, прогнозованість розвитку тієї чи іншої галузі, а оце і є нашою найгострішою проблемою. А ситуативне перетікання кадрів звідти де закриваються, туди де ще трохи платять назвати бажанням людини підвищити сваю кваліфікацію неможна. Пока, нажаль, ринок праці регулює її величність шабашка.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #1 Реаліст Комаров 07.01.2016 16:54
Як же могла зменшитися кількість зареєстрованих працівників, коли уряд веде титанічну роботу по виведенню зарплат з тіні. Значить ця робота лише фікція на Черкащині. Особливо цьоиу допоиогло надання субсидій людям, які офіційно ніде не працюють і не зареєстровані на біржі праці. Мудре рішення, мудре......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100