На сьогоднішній сесії відбувся, вже не вперше, акт організованого саботажу прийняття системи державних електронних закупівель «Prozorro» («Прозорро»)

Питання про «Прозорро» спочатку поставили до проекту порядку денного аж 36-им (навмисне, щоб наскільки можливо відтермінувати його розгляд), але 22 депутати підтримали рішення про перенесення його на друге місце. Сто відсотків, що цих 22-ох голосів вистачило б, щоб його прийняти. Після цього міський голова (Анатолій Бондаренко, – ред.) взагалі залишив засідання, а секретар міськради (Олександр Радуцький, – ред.) після короткої перерви оголосив про закриття пленарного засідання, хоча до того він наголошував, що має бути розглянуто «безліч питань»: і зміни до бюджету, пов’язані з реконструкцією і будівництвом у тому числі дошкільних навчальних закладів, шкіл тощо, і земельні питання.

Але коли стало зрозуміло, що фінансування всіх робіт буде вестися через систему «Прозорро», яка дозволить виключити можливість «корупційної складової», котра зараз існує, і заощадити бюджетні кошти, позбутися практики ручного добору підрядників (як це зараз робиться і робилося протягом усіх років незалежності України), опоненти закрили сесію. Нічим цього не мотивуючи.

Про що мала бути дискусія, яка так і не відбулася? На сесію було винесено два проекти рішень. Обидва базуються на наказі Мінекономрозвитку, який регулює проведення закупівель за бюджетні кошти по «допорогових» процедурах (тобто на суми, які не потребують проведення тендерів, – ред.). Йдеться те, що закупівлі товарів, послуг і робіт на суму від 6 тис. грн можуть проводитися через систему відкритих електронних аукціонів системи «Прозорро».

Один із двох проектів було напрацьовано «Самопоміччю», я є його автором. Цим проектом передбачено поріг на закупівлю товарів і послуг через «Прозорро» на суми від 10 тис. грн до 200 тис. грн і робіт – від 30 тис. грн до 1,5 млн грн (далі вже діють тендерні процедури). Такі закупівлі становлять близько 40% коштів бюджету розвитку; решта 60% коштів витрачалися б на тендерні закупівлі.

Інший проект, підготовлений для міськради департаментом економіки та розвитку, передбачає закупівлі через «Прозорро» тільки товарів і послуг (а не робіт), при чому нижній поріг було піднято до 50 тис. грн. Тобто від 50 до 200 тис. грн товари і послуги закуплялися б через «Прозорро», а коштами на роботи (а це понад 120 млн грн) продовжували б розпоряджатися на свій розсуд головні розпорядники, тобто департаменти міськради і комунальні підприємства. Наразі по допорогових сумах, як відомо, не проводиться жодних конкурсних процедур, документація є закритою. Департаменти самі встановлюють вартість закупівлі товарів, послуг та робіт, самі обирають підрядника, який цю роботу виконає. Всім зрозуміло, що така процедура є неекономною, що присутній чинник корупційності. Як результат – у місті одні й ті самі підрядники отримують замовлення на різноманітні роботи: і по утепленню комунальних закладів, і по встановленню вікон, і по ремонту доріг. Таким чином бізнес дискредитується, місцеві бізнесмени не можуть вийти на торги, не можуть обслуговувати потреби міста.

Наразі фракції Вільних демократів, «Самопомочі», «УКРОПу» (разом із виключеним з неї Михайлом Бінусовим), а також представник «Черкащан» Павло Карась розглядають можливість проведення позачергової сесії. За регламентом для цього потрібно підписи 14 депутатів. Одного разу ми зібрали 16 підписів на скликання позачергової сесії з питань впровадження системи «Прозорро». Але секретар міської ради відмовив у проведенні сесії. Ми вважаємо, що цим він перевищив свої повноваження, оскільки проведення сесій входить до компетенції міського голови (і лише за його відсутності або небажання проводити сесію це може зробити секретар міськради). 20 квітня, коли секретар міськради підписав лист про відмову, міський голова був на роботі. У листі секретар міськради написав, що без закриття чергової сесії позачергову провести неможливо. Тим часом, у Законі України «Про місцеве самоврядування» і в регламенті Черкаської міської ради встановлено, що на вимогу частини депутатів може бути скликано позачергову сесію, і ніякої «прив’язки» до закриття чергової сесії немає.

Треба зазначити, що спроби саботажу системи «Прозорро» відбуваються в багатьох місцях України. Але система впроваджується. Лідерами у її впровадженні є Київська міська державна адміністрація, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, які суттєво заощаджують кошти, передусім, ті, які витрачаються на виконання робіт.

Є добрий досвід Другої міської поліклініки Черкас, яка за власним бажанням минулої п’ятниці через «Прозорро» провела торги з закупівлі системи пожежної сигналізації. Очікувана сума закупівлі становила 78 тис. грн. Виграла черкаська компанія, яка запропонувала ціну в 46 тис. грн. Отже, по такій невеликій закупівлі – більше 40% економії!

Олексій Романов, депутат Черкаської міської ради від фракції «Самопоміч»

* Коментар для «Прочерку»

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #8 Бульба 18.05.2016 18:04
Мабуть тебе, депутате від "самонемочі" Романове, одаричова шобла добре зацікавила, е?...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 Карча 11.05.2016 12:57
Цитую Льоша борісь:
Гідру Радуцького потрібно розрубати

Нас не возмешь!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+24 #6 Андрій 10.05.2016 11:04
Дякуєм, Олексію за об'єктивну інформацію. Баланс у міськраді можна різко повернути на вашу користь за рахунок бувших "ляшківців", які є карманні і ..одажні. Із партії їх виключили, що в цілому для них фіолетово, але не фіолетово буде, якщо виключать із ради. У якому стані зараз ця процедура, підписі на 3-ох округах зібрані?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #5 Цензор 06.05.2016 00:00
Не вважаю цю сесію провальною. Навпаки, мер та його прибічники чітко продемонструвал и, чому вони так пхались у ці крісла. Тепер стає зрозумілою уся господарська активність. Через деякий час вони приймуть "Прозоро" але не раніше, ніж віднайдуть механізм її ошукати. Така вже сутність бандючя - безмежна нахабність, яка і стає початком кінця. Не розуміють, що так робити вже намагались і до них та потім у Москву потікали. А ці куди думають щезнути? Не пройде багато часу, коли босота зрозуміє, що ТОРПЕДувАла власний крах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 Позно 05.05.2016 23:05
Цитую Льоша борісь:
Гідру Радуцького потрібно розрубати

троянский конь уже в городе. лаоокон не имеет шанса.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 пенсионер 05.05.2016 19:25
Цитую Льоша борісь:
Гідру Радуцького потрібно розрубати

А є в Черкасах та сила, яка здатна на сьогодні це зробити? Міліціянти скоро будуть на планьорки до братви їздити в межах очікуваної децентралізації , адже будуть перебувати в безпосередньому підпорядкуванні .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #2 пенсіонер 05.05.2016 16:59
чекаю цьогоріч збудованих на 22 мільйони велодоріжок
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+23 #1 Льоша борісь 05.05.2016 16:29
Гідру Радуцького потрібно розрубати
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100