Поліцію Черкащини сьогодні особливо хвилює незаконний обіг зброї на території області.
Працівники поліції в силу своїх обов’язків борються з цим явищем. З початку року з незаконного обігу було вилучено автомат, 18 пістолетів, 7 обрізів, 8 карабінів і гвинтівок, 4 одиниці саморобної зброї. Також вилучено 3 тис. патронів, 1 граната, 9 інших боєприпасів, 5 одиниць холодної зброї. Крім того, вилучено й іншу зброю, по якій зараз ще проводиться експертиза.
У березні ми проводили місячник добровільної видачі зброї.
Для чого ми це все робимо?
Незаконна зброя, яка є в людей на руках, рано чи пізно починає стріляти. Через це зростає кількість розбійних нападів, інших злочинів із застосуванням вогнепальної зброї.
Ті ж, кому погрожували зброєю, можуть звертатися до правоохоронних органів.
Багато зброї привозять із зони АТО. Навіть якщо колишній бійці її не застосовують самі, трапляються випадки, коли вони дарують або продають зброю іншим людям.
Хочу попросити тих людей, у кого є зброя, добровільно її здати. Тому що зберігання зброї – це тяжкий злочин, і покарання за нього – дуже суворе. У працівників поліції є маса інформації з цього приводу. Буде проведено обшуки, зброю вилучатимуть, а власників – притягуватимуть до відповідальності.
Законодавство не передбачає жодних винятків, навіть якщо ти був добровольцем і захищав нашу країну. Держава надала своїм захисникам пільги. Але ці пільги не звільняють від відповідальності за зберігання незаконної зброї.
Тому я звертаюся до тих, у кого є незаконна зброя: не треба її комусь дарити, передавати. Прийдіть і добровільно здайте її!
Звертаюся до тих, хто має інформацію про наявність зброї у знайомих людей – сусідів чи товаришів. Роз’яснюйте їм, що краще добровільно здати цю зброю і уникнути відповідальності, ніж її вилучать працівники поліції!
Якщо це набої або зброя, необхідна для АТО, ми її знову передамо на Схід!
А той, хто хоче зброєю захистити свою сім’ю, має прийти в національну поліцію, написати заяву і, якщо немає заперечень у психіатрів і медиків, якщо заявник досяг 21 року, то він отримає право на зброю, якою може захистити свою сім’ю. Хто добропорядний громадянин, у того є всі підстави для того, щоб отримати дозвіл і придбати законну зброю – гладкоствольну рушницю, мисливський карабін (це, по-суті, автомат Калашникова) тощо. Заперечень у цьому відношенні немає.
Але не треба захищати свою сім’ю незаконною зброєю! Ця зброя нікому не потрібна – ні вам, ні нам!
Віктор Іванько, заступник начальника головного управління Національної поліції в Черкаській області, полковник поліції
* Із виступу під час прес-конференції
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису