У Каневі під час роковин перепоховання Тараса Шевченка "смаженим" фактом для журналістської братії стало зовсім не те, що найвищим посадовцям кричали "Ганьба!". Після виступів до мікрофону підійшов чоловік, який процитував Тараса Шевченка: "Українці! Перед вами виступали "раби, підніжки, грязь Москви!", - потім мікрофон вимкнули, а промовця брутально відштовхнули.
Це був викладач Білоцерківського аграрного університету Олександр Мамалига:
"Я вважав за потрібне як українець прокоментувати ті виступи, які звучали біля Тарасової гори. Хотів сказати більше, але не встиг, бо мене відштовхнули. Загалом, щодо подій, які відбулися на річницю перепоховання Шевченка, то мені сподобалося те, що українці заявили про себе як народ, як державна нація, зважилися на виклик тим антиукраїнським силам, які знаходяться при владі, і не дали можливості їм влаштувати шабаш на цьому святому місці", - пояснив свій вчинок пан Мамалига. А начальник управління культури Черкаської ОДА Василь Марштупа, який відштовхував Мамалигу, коментуючи цю подію, зазначив, що "ми живемо в демократичній країні, і кожен воліє говорити те, що бажає. Я цьому чоловікові рота не закривав, просто вимкнув мікрофон, бо офіційна частина закінчилася. Ми люди державні, повинні любити порядок і шанувати одне одного".
Показово те, як про цю подію розповіли більшість українських ЗМІ. За їхньою версією до мікрофону підбіг "свободівець" (інший варіант - "прихильник "Свободи") і процитував Шевченка, а кричали "Ганьба!" "свободівці", ("прихильники "Свободи", "учасники протесту", "націоналісти"...). Тоді як насправді Олександр Мамалига - безпартійний і не має жодного відношення до ВО "Свобода". А кричали "Ганьба" не лише "свободівці" (яких, до речі, на Чернечій горі було не так вже й багато). Як же тоді бути із тими, хто тримав прапори Конгресу українських націоналістів, "Нашої України", Української народної партії, "Батьківщини", "За Україну!", "ПРП" та інших? Як бути, зрештою, зі всіма тими людьми, які просто приїхали до Канева, щоб ушанувати Тараса Шевченка? Чи всіх, хто висловлює свій протест проти чинної влади, відтепер "модно" і "вигідно" (кому?) називати саме "свободівцями"?..
Вікторія Кобиляцька, журналістка з Черкас
*передрук з особистого блогу на «Телекритиці»
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису