Нещодавно із сім’єю вдалося побувати в США, у відпустці. Поїхали, щоб провідати доньку Ольгу, яка зараз працює там за програмою студентського обміну «Work and Travel». Все-таки США, незважаючи на відсутність багатовікової історії, досягли дуже вагомого статусу і як країна досить цікаві. Наша донька працює в місті Харісбург. Ми з дружиною були також в Нью Йорку, Філадельфії, Вашингтоні. Найперше, що вразило, це організація дорожнього руху. Ми їздили на орендованому автомобілі й помітили, що на дорогах майже відсутні пробки, попри великий потік машин. Всі вулиці – з одностороннім рухом, що дуже помітно розвантажує транспортний потік. Досить цікаві так звані інтелектуальні світлофори. Періодичність їх роботи залежить від часу доби. На Манхеттені, наприклад, дуже короткі квартали, кожне перехрестя має світлофор, але жодного разу не було ситуації, що двічі потрапляєш на червоне світло. Якщо десь відстояв, то далі 5-6 кварталів тобі вже зелене світло. По-друге, там чітко регламентовані місця зупинок і стоянок транспортних засобів, особливо в робочі дні. Якщо на проїжджій частині 3 чи 4 смуги для руху, то всі вони вільні. Не буває так, як у нас – із трьох смуг вільна одна, а на дві інші зайняті припаркованими автомобілями. За порушення цих правил слідкує відповідна служба муніципалітету. І штрафи досить серйозні. Спочатку довідку про штраф прикладають до двірника на лобове скло, а якщо через годину машину не забирають, її просто евакуюють.
Досить цікавим свідченням відкритості суспільства є змога користування безкоштовним Інтернетом, за типом Wi-Fi. Покриття є навіть у міжміських автобусах, не кажучи вже про громадські будівлі, вокзали, кафе…
На жаль, не вдалося побачити багато красивої природи, оскільки були переважно в містах. Однак у містечку Херши неподалік Харісбурга, є дуже красивий Херши-парк. Можливо, там немає якогось вражаючого ландшафту, але він має велику площу, безліч атракціонів, так званих американських гірок, які, до речі, називаються там російськими гірками. Парк збудований засновником відомої шоколадної імперії паном Херши для відпочинку своїх працівників. Нині ж сюди приїздить дуже багато людей, навіть із Канади. І щоб лише потрапити на територію, вишиковуються черги.
Сподобалося, що в Нью Йорку дуже багато чайок. Особливо – на острові Свободи, де стоїть відома статуя. Туди возять туристів катером, який постійно супроводжують ці птахи. Звісно, чайки нагадали мені про Черкаси, де чайка є певним неформальним символом. До речі, вони такі самі, як у нас…
У США люди насправді дуже відкриті й готові допомагати. Готовність допомогти відчувається в кожній людині, з якою довелося спілкуватися. Розуміючи, що ти приїжджий, надають максимум корисної інформації. І так усі – починаючи від міграційного офіцера на кордоні, й закінчуючи пересічним перехожим.
Коли ми взяли квиток на електричку до Нью Йорка, звернулися в салоні до сусідки, запитавши, що робити далі з квитком. Вона розпитала, куди ми їдемо, порадила, на яку електричку сісти, коли будемо повертатися. Адже в одному напрямку їх може їхати кілька, але потім вони роз’їжджаються в різні населені пункти… Тобто люди намагаються надати максимум корисної інформації й підтримати туристів.
Сергій Отрешко, депутат Черкаської міської ради, голова громадської організації «Рідне місто Черкаси»
* пост на особистому інтернет-щоденнику
реклама
Коментарі
если забыли, напоминаю http://procherk.info/jeans-tonic/3-cherkassy-news/398-vin-ohoche-ocholiti-partiju-regioniv-u-cherkasah
Та ні, "дядька", ригіональний партквиток - це ж тільки додатковий плюсик у біографії чалавєка Януковича.
А ти філософ, Вася! ***
Стрічка RSS коментарів цього запису