Котельня КП «Черкаситеплокомуненерго» в Черкасах на вулиці Сумгаїтській, 13, яка забезпечує теплопостачанням мікрорайон вулиці Корольова, обладнана сучасними європейськими котлами, насосами, іншим устаткуванням. Воно дозволяє виробляти тепло із коефіцієнтом корисної дії близько 100%. Обладнання дуже надійне, працює практично без персоналу, термін його експлуатації – близько 30 років. При роботі такої котельні виробництво тепла надзвичайно ефективне.
Немає у світі більш ефективної системи теплопостачання, ніж централізоване. Всі північні країни мають такі системи – і Німеччина, і Швеція, і Норвегія, і Фінляндія, і Данія. Адже при експлуатації високоефективного промислового обладнання – найменші витрати. Саме при централізованій системі теплопостачання вдається досягти найменших витрат енергоресурсів при виробництві тепла.
Котельня на Сумгаїтській, 13 це повністю підтверджує. Її обладнання дає можливість абсолютно ефективно, за найменшої витрати ресурсу постачати теплову енергію в домівки черкащан.
Основна проблема в нашій країні пов’язана не з технічними рішеннями. Як виробляти тепло, з технічного боку ми знаємо і робимо це. Вся проблема – в політичних іграх навколо тарифів, їхнього регулювання, формування вартості природного газу. Ми досі не знаємо, яким чином формується вартість природного газу в нашій країні. І саме через цю проблему ми не можемо впевнено дивитися в майбутнє. Так і цьогоріч – різко підвищилася вартість природного газу, тарифи не скориговані (ми сподіваємося на підтримку Черкаської міської ради).
Такого поняття як «опалювальний сезон» в розвинутих країнах немає. І ми повністю готові забезпечувати споживача теплоносієм упродовж цілого року, щоб він сам вирішував, коли йому вмикати опалення, і не залежав від «опалювальних сезонів». На жаль, ми не можемо цього зробити через постійні проблеми з тарифним регулюванням, через загравання українського уряду з електоратом. Ця основна проблема не дозволяє ефективно використовувати можливості централізованого теплопостачання.
Сучасна котельня «Черкаситеплокомуненерго» дуже ефективна, мікрорайон отримує теплопостачання із втратами в мережі, які практично дорівнюють європейським. Вони значно нижчі, ніж ті реальні витрати, які буде мати споживач при використанні індивідуальних котлів – електричних чи газових. Саме при централізованому теплопостачання можна вирішувати такі завдання, як перехід на альтернативні джерела виробництва тепла.
Тому дискусія, яка розгорнулася в соціальних мережах, чи потрібне централізоване опалення, абсолютно зайва. В усіх країнах нашої кліматичної зони обирають саме цей варіант. Можливо, в таких країнах як Італія чи Іспанія, де набагато м’якша і коротша зима, це менш доцільно. У нас же іншого варіанту немає. Руйнація централізованого теплопостачання відкине нас на десятиліття назад.
Зараз багато європейських країн, які не мали системи централізованого теплопостачання, пробують її створити. І те, що в нас ця система є як спадок від попередніх епох, дає нам значну конкурентну перевагу.
Стосовно стану системи. Така котельня, як на Сумгаїтській, 13, повинна бути в кожному місті України. І всі котельні в нашому місті повинні бути такими. Ми йдемо цим шляхом і щороку модернізуємо велику районну котельню. Так, цьогоріч завершуємо модернізацію котельні по Дашковича, 62, в наступному році розпочнемо (і, сподіваюся, закінчимо) модернізацію котельні по Хрещатику, 84. Таким чином, за 3-4 роки ми завершимо модернізацію всіх котелень нашого міста. Також потребують модернізації мережі.
Але головні втрати тепла – не в котельнях і навіть не в мережі, а в будинках. Без термомодернізації будинків, без установлення індивідуальних теплових пунктів, які дозволяють ефективно регулювати споживання тепла, ми не можемо досягти ефективності і ощадливості в поводженні з основним енергетичним ресурсом, який сьогодні надзвичайно дорогий.
Тому висновок один – централізоване теплопостачання потрібно зберегти як найбільш ефективний спосіб забезпечення теплом громади. А цього можна буде досягти лише коли політичний чинник буде прибраний із господарських стосунків між споживачем і виробником теплової енергії.
Павло Карась, директор черкаського комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго».
* Звернення до черкасців.
реклама
Коментарі
Не забуавайте: за ПЕВНУ ВИНАРОДУ.Такий собі термінатор по замовленню
То йому в адвокати дорога-накопичувати досвід "відмазування" клієнтів. Рано чи пізно(скоріш рано), ця допомога знадобиться його шефам.
Знаю успішних топ-менеджерів з технічною, медичною і навіть музичною освітою. І знаю дипломованих інженерів, нездатних сформувати технічне завдання, та економістів, неспроможних скласти калькуляцію. Щодо Карася - біда не в освіті... Він цілком аргументовано здатен довести Вам будь-що - якщо це йому потрібно. А за потреби - не менш професійно доведе прямо протилежне!
Нічого дивного. Нині це поширена практика на усіх рівнях.
Стрічка RSS коментарів цього запису