2 Приїздили представники Новодмитрівської громади Золотоніського району...

Почну із екскурсу в минуле

Протягом 4-х років сільські ради не ініціювали процес добровільного об’єднання. Тому особливо цікаво спостерігати за тим, як серед головних ініціаторів перекривань доріг люди, які роками відкрито саботували реформу в районі.

Тричі подавалися документи на ОДА, двічі з порушенням процедури, третій раз надано відмову у зв’язку з ухваленими змінами в законодавстві.

Хоч обласна рада погодила в плані формування Новодмитрівської ОТГ, розпорядженням КМУ «Про перспективний план формування територій громад Черкаської області», громаду не затвердили.

Наприкінці 2019-го відбулися консультації в Мінрегіоні, де були учасниками фахівці Мінрегіону, нардепи Черкащини та представники профільного підкомітету ВРУ, асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти. У проекті перспективного плану області була виокремлена проектна Новодмитрівська ОТГ.

Мінрегіоном в протоколі за результатами зустрічі було чітко зазначено: «розглянути можливість включення Новодмитрівської ОТГ до Золотоніської ОТГ».

Аргументи

Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад:

Потенційні адміністративні центри спроможних територіальних громад визначаються у такій послідовності:

1) міста обласного значення та населені пункти — адміністративні центри районів.

Зони доступності таких потенційних адміністративних центрів визначаються на відстані не більш як 20 кілометрів автомобільними дорогами загального користування.

Щодо конкретної громади

Відстань від м. Золотоноша до с. Нова Дмитрівка – 5,7 км, а межі населених пунктів практично дотичні.

Діти Новодмитрівської сільської ради відвідують школи та дитячі садочки в місті Золотоноша.

Жителі лікуються та підписують декларації в лікарнях міста Золотоноша.

Люди працюють в організаціях та підприємствах на території міста Золотоноша.

Про раціональність та державницький підхід

Чи готова громада витрачати мільйони гривень на утримання управлінського апарату замість того, щоб спрямувати ці кошти на розвиток?

Скільки обходиться утримання одного учня у сільській малокомплектній школі? Чи конкурентною є якість надання освітніх та інших послуг в місті та селі?

Чи забирає хтось у сіл інфраструктуру?

Не живіть фразою «так раніше було», живіть майбутнім!

Роман Боднар, голова Черкаської облдержадміністрації

Сайт Черкаської ОДА

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Черкащанин 12.02.2020 02:19
Не живіть фразою «так раніше було», живіть майбутнім! Цікаво, чи сказав би таке губернатор митрополиту Софронію. На теренах Черкащини 1958 році існували 28 районів та 3 міста обласного підпорядкування в тому числі Іркліївський, Гельмязівський, Шрамківський, Букський, Вільшанський, Ладиженський, Златопільський, Бабанський райони, а сільські ради мали більше прав ніж зараз.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100