Протягом 4-х років сільські ради не ініціювали процес добровільного об’єднання. Тому особливо цікаво спостерігати за тим, як серед головних ініціаторів перекривань доріг люди, які роками відкрито саботували реформу в районі.
Тричі подавалися документи на ОДА, двічі з порушенням процедури, третій раз надано відмову у зв’язку з ухваленими змінами в законодавстві.
Хоч обласна рада погодила в плані формування Новодмитрівської ОТГ, розпорядженням КМУ «Про перспективний план формування територій громад Черкаської області», громаду не затвердили.
Наприкінці 2019-го відбулися консультації в Мінрегіоні, де були учасниками фахівці Мінрегіону, нардепи Черкащини та представники профільного підкомітету ВРУ, асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти. У проекті перспективного плану області була виокремлена проектна Новодмитрівська ОТГ.
Мінрегіоном в протоколі за результатами зустрічі було чітко зазначено: «розглянути можливість включення Новодмитрівської ОТГ до Золотоніської ОТГ».
Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад:
Потенційні адміністративні центри спроможних територіальних громад визначаються у такій послідовності:
1) міста обласного значення та населені пункти — адміністративні центри районів.
Зони доступності таких потенційних адміністративних центрів визначаються на відстані не більш як 20 кілометрів автомобільними дорогами загального користування.
Відстань від м. Золотоноша до с. Нова Дмитрівка – 5,7 км, а межі населених пунктів практично дотичні.
Діти Новодмитрівської сільської ради відвідують школи та дитячі садочки в місті Золотоноша.
Жителі лікуються та підписують декларації в лікарнях міста Золотоноша.
Люди працюють в організаціях та підприємствах на території міста Золотоноша.
Чи готова громада витрачати мільйони гривень на утримання управлінського апарату замість того, щоб спрямувати ці кошти на розвиток?
Скільки обходиться утримання одного учня у сільській малокомплектній школі? Чи конкурентною є якість надання освітніх та інших послуг в місті та селі?
Чи забирає хтось у сіл інфраструктуру?
Не живіть фразою «так раніше було», живіть майбутнім!
Роман Боднар, голова Черкаської облдержадміністрації
Сайт Черкаської ОДА
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису