Одна з причин, чому я люблю гуляти між старих будинків – це усвідомлення того, що вони – свідки не тільки пори, коли я була дитиною, а й часу задовго до мене. У Черкасах залишки старого міста, як і старих історичних будівель, усе ще залишаються.
Перша музична школа м.Черкаси. Зрозуміло (далі, даруйте, матюки), що давно влада «великий болт поклала» на історичну спадщину. І в принципі логічно, що зняли зруйнований балкон над вхідною групою. Це дійсно зрозуміло. Тому що час руйнує, хоч ми це і не завжди помічаємо. Але оцінити масштаб руйнування історичних будівель в нашому місті можна тільки якщо опинишся у дворі зазначеної будівлі.
У дворі, де колись подорожуючі залишали свої авто чи повозки, чи можливо, в трактир рано вранці завозили різний харч... (це до того, що будівля була колись готелем, ще за часів розквіту Черкас на початку 20-го сторіччя).
Час зупиняється, коли заходиш в такі дворики. А ще, я думаю, тут екскурсії проводять, і на одній зі стін пошкодження вій куль часів Другої світової війни. Про що й повідомляє табличка.
Друзі, історична будівля в центрі міста.
А тепер погляньте на фото. Як можна довести історичну будівлю до такого стану???
Можливо, керівництво міста не в курсі, і їм варто просто показати справжній стан речей?
А можливо, прийде якийсь дядько й скаже, що, мовляв, усьо, «уже не восстановишь»...
Здається, що наше місто десь останнє серед тих, хто піклується про свою історію... Чи взагалі Черкаси в той перелік не потраплять.
P.S. Буквально місяць тому в мене запитали, як, на мою думку, слід впливати на «подібні ситуації». Я відповіла, що за такі речі потрібно карати. Бо це справжній злочин.
Вікторія Духота, черкащанка.
Допис у фейсбуці.
реклама
Коментарі
Чергова Священна Руїна
Той металевий каркас не був аварійний (він ще 100 років простояв би).Так, він потребував капітального ремонту ,але не демонтажу. На Голубому палаці, до речі ,подібні балкони ніхто не додумався зрізати під час реконструкції Річ в попсовому підході : зріжмо унікальний характерний тільки для старих Черкас ,стильний модерновий балкон ,а на помість ,через громадський бюджет ,поставимо лавки з скрипалями та сердечками, як в інших містах (заодно і бабло відмиємо). Здається ,ні одного проекту громадського бюджету на тему збереження архітектурної спадщини, не пропустили
це не мисто а навозна куча 80 процентов домов имеют вбиральни на улице и обиты рубероидом,все шо нормальные дома вам грехоподобные, понастроила советская власть, французы и итальянцы с машбуда.поэтому даже в центере глинобитные мазанки.ездите в европу а порядку не научились так и живете выливая помои на улицу
Стрічка RSS коментарів цього запису