index ГАНЬБА!!!

У Національному мультипредметному тесті 2023 обов'язковими будуть лише 2 предмети – українська мова та математика.

Історію України, яка була третім обов’язковим предметом минулоріч, прибрали зі списку. Тепер її можна складати за бажанням.

В Українському центрі оцінювання якості освіти вважають, що саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти...

Громадянину, що не знає історії свого народу та своєї держави, нав'яжуть історію іншої. МОН вкотре не розуміє наслідків своїх рішень. Це рішення - ПРОВОКАЦІЯ!

У червні минулого року Черкаська обласна рада під час засідання 13-ої сесії підтримала спільне моє та Валерій Данилевський звернення до Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України і акцентувала на необхідності запровадження поглибленого вивчення історії й культури України та рідного краю в закладах освіти.

Депутати таке рішення підтримали і колегіально звернулися до уряду і парламенту щодо:

- внесення змін до програм з предмета «Історія України» у закладах загальної середньої освіти, зокрема збільшення часу на вивчення дисципліни - до 3-ьох годин на тиждень (на разі – 1-1,5 год). Також варто передбачити обов’язкові години на вивчення розділу «Історія рідного краю»;

- ВНЕСЕННЯ ПРЕДМЕТУ ДР ЧИСЛА ОБОВ'ЯЗКОВИХ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ДПА ТА ЗНО;

- запровадження вивчення історії України та української культури як обов’язкової дисципліни із чітким визначенням кількості кредитів та форми контролю в закладах фахової передвищої та вищої освіти;

- доповнення стандартів вищої освіти переліком компетентностей випускників, які забезпечать стабільний характер вивчення історії України та інших суспільно-гуманітарних дисциплін у закладах вищої освіти.

«Історія України» – фактично єдина навчальна дисципліна, яка, маючи великий виховний потенціал, формує національну свідомість дітей та молоді в умовах інформаційно-ідеологічного тиску. «Історія України» – це базовий предмет, який має перебувати на рівні з вивченням української мови.

326228975_1499489543895302_3561025066568989515_n

Українські виші остаточно формують загальне уявлення про історичний процес на українських землях від найдавніших часів до сьогодення, основні тенденції історичного розвитку, роль та місце України в контексті загальноєвропейської історії, завершують етап формування громадянської позиції. Тому викладання історії та культури України в закладах вищої освіти є чи не єдиним засобом впливу на національну свідомість студентської молоді.

Закликаю колег-депутатів усіх рівнів відреагувати належним чином.

Роман Сущенко, перший заступник голово Черкаської облради

*допис з "Фейсбуку"

реклама

Коментарі  

 
+4 #1 Акцент 25.01.2023 22:35
Таке писали і раніше, а сьогодні слід розглядати вивчення Історії України і рідного краю як питанням національної безпеки та протидії історичним фальсифікаціям і ворожим ідеологічним впливам.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100