Українська армія цього року здивувала світ своєю рішучістю. Журналісти — безкомпромісною боротьбою за правду. Адже вони зробили так, щоб кожна людина могла стежити за подіями в Україні наживо.
ГО «Львівський медіафорум» спільно із локацією-партнером ТЦ «Victoria Gardens» організовує виставку «Сміливі свідчити» про важливість роботи журналістів і незалежних редакцій у час війни.
Тут зібрані історії Мстислава Чернова та Євгенія Малолєтки, які вибиралися з окупованого Маріуполя під обстрілами; редакції The Kyiv Independent, чиї тексти цитують політики у всьому світі; видання «Суспільне.Донбас» та «Суспільне.Херсон», чиї репортери залишаються на окупованих територіях тощо. Історії, які нагадують про те, що справжня журналістика має значення.
Відвідати виставку можна безплатно щодня з 20 серпня по 1 вересня (з 10:00 по 22:00) у Львові у ТЦ «Victoria Gardens» за адресою вул. Кульпарківська, 226А.
«Давайте чесно: ми рідко думаємо про те, як до нас потрапляє інформація, — ділиться своїми думками кураторка виставки, Кіцанюк Олеся. — А за цим всім — цілодобова робота журналістів: фіксерів, документалістів, воєнних репортерів, інтерв’юверів тощо. Робота, яка має свою ціну: наразі відомо про 33-ох загиблих журналістів».
Виставка має два мультимедійні компоненти.
Перший — аудіостенд, реалізований у співпраці із медіа «The Ukrainians». Щоб послухати його, потрібно прийти на виставку та одягнути навушники. Там ви почуєте особисті свідчення тих, хто знімає та записує історії на передовій і в тилу, хто веде ефіри з укриттів, а також тих людей з медіа, які долучилися до лав ЗСУ.
У проєкті використано аудіофрагменти з подкасту «Тут-і-тепер», створеного Українським ПЕН у межах Премії імені Георгія Ґонґадзе спільно із The Ukrainians Media.
Другий — тест «Keep calm and don't panic. Яка ваша роль у харчовому ланцюжку інформації», реалізований спільно із «Детектор медіа».
«Інформація — це їжа для мозку, — вказано в описі тесту. — Її якість та різноманіття можуть впливати на ваші думки, стан та настрій. Ми не МОЗ, але запевняємо, що надмірне споживання неякісної та маніпулятивної інформації може зашкодити вашому здоров’ю — провокувати агресію чи навіть панічні настрої…»
Виставка «Сміливі свідчити: як журналісти змінюють хід війни» організована у межах проєкту «Якісні медіа для вразливих аудиторій», який реалізує ГО «Львівський медіафорум» за підтримки Міністерства Закордонних Справ і у справах Співдружності та розвитку Великої Британії.
За інформацією Львівського медіафоруму
реклама