З кожним роком школи в Україні стають сучаснішими та прогресивнішими, вони переймають все більше методик та тенденцій якісної західної освіти. Звичайно, так можна сказати далеко не про всі навчальні заклади, але поступовий розвиток не може не тішити. Це стосується і модного явища, що зовсім недавно з'явилося в нашій країні – тьюторства. Сьогодні я намагатимусь розібратися в тому, що таке тьюторський супровід у школі, на прикладі найбільшої дистанційної школи в Україні – «Оптіми».
Переваги дистанційного навчання не викликають сумнівів у тих, хто спробував і традиційну, і дистанційну форму (принаймні, якщо потрапилась хороша дистанційна школа). Але перехід до такого формату навчання все одно спочатку може бути незвичним і дискомфортним для дитини. Це властиво людській природі – часто незнайомі речі викликають у нас стрес. І він може суттєво вплинути на мотивацію та успішність учнів. На звикання до формату уроків та завдань, навчальної платформи та онлайн-процесів знадобляться час та зусилля.
На мій подив, більша частина шкіл не пропонує тьюторський супровід для своїх учнів та учениць. А даремно! Хоча ця тенденція прийшла до нас зовсім недавно, вона вже довела свою користь та ефективність при адаптації дітей до сучасної освіти. Багато хто думає, що тьютор – це щось на зразок репетитора. Але насправді його значення для навчального процесу неможливо переоцінити – настільки важливою та багатозадачною є роль тьютора для дітей. Я запитав у фахівців з «Оптіми» про те, які функції тьютор виконує у цій школі. Мені відповіли, що тьютор – це викладач «Оптіми», який:
Виходить, що тьютор – не той, хто просто пояснює предмет. Це той, хто допомагає дітям організувати процес навчання так, щоб воно приносило і користь, і задоволення.
Очевидно, що «Оптіма» ставить високі стандарти у сфері тьюторської підтримки дітей. Але це зовсім не означає, що такий самий рівень показують решта навчальних закладів. Раз я вже почав розповідати про цю дистанційну школу, зазначу, що «Оптіма» пропонує три рівні тьюторської підтримки дітей.
2 групові (міні-групи до 10 дітей) заняття з тьютором на тиждень, онлайн або очно. Індивідуальний підхід, при якому наставник визначає найбільш якісний та ефективний спосіб навчання для кожної дитини.
Ті ж функції, але консультації з тьютор онлайн – особисті, 2, 3 або 5 разів на тиждень.
10 особистих занять із тьютором на тиждень. Контроль та супровід навчання та успішності учня або учениці. Постійна комунікація із батьками.
Як показує практика, діти, яких супроводжує тьютор, з великим прагненням навчаються, швидше стають самостійними та організованими, а також мають більш високу успішність. Сподіваюся, що такий спосіб підтримки учнів з'являтиметься у якомога більшій кількості українських шкіл.
*Реклама
реклама