реклама

реклама Делікат

реклама

Вересень 2023 продовжує радувати надмірною кількістю сонця та комфортним теплом. Середньодобові температури 16-19º, що на 2-5º вище кліматичної норми і повернули нас у кінець літа.

379996623_6590583167702915_583741788391432828_n

Про це повідомляє очільник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

На порядку денному залишаються проблеми: тривалий дефіцит опадів, що ускладнює посівну кампанію озимих зернових, адже верхні шари ґрунту переважно сухі та утримання найвищого 5 класу пожежної небезпеки.

Температура води у Дніпрі 21º. Цей «акумулятор тепла» в умовах холодних ранків забезпечує «теплий мікроклімат» у мікрорайоні Митниця в порівнянні з іншими районами міста Черкаси.

В атмосфері складається цікава ситуація: класичний скандинавський антициклон, при переміщенні на схід втрачатиме свої холодні характеристики та стане більш схожим на антициклон Азіатського погодження з іншою температурною історією. Отже, тривалий час на синоптичних картах домінуватиме гігантська імперія високого атмосферного тиску з вітрами південо-східної складової, які інтенсивно закачуватимуть добре розігріте повітря із середньоазіатських пустель. Температура вночі 9-14°, вдень 22-27°.

Згідно з метеостатистикою, такого роду вторгнення субтропічного тепла в ці дні вересня трапляються часто, 1 раз на 6 років. Проте, рекордні 30 градусів залишаються за 2017 роком.

Щодо дощів, то сухе повітря та зростання атмосферного тиску перешкоджатимуть розвитку дощових хмар та зведуть до мінімуму їх ймовірність.

23 вересня День осіннього рівнодення, тривалість дня дорівнює тривалості ночі – починається астрономічна осінь. Світловий день почне поступово скорочуватися, доки не досягне свого мінімуму 22 грудня. І почнеться зворотний процес - сонце світитиме все довше, і в 20-х числах березня все знову зрівняється - цього разу вже в День весняного рівнодення.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100