На Черкащині, незважаючи на глибоку осінь, погода продовжує дарувати аномальне тепло. Західно-східний синоптичний процес, працюючи як високотехнологічний конвеєр, забезпечує безперебійне постачання тепла з Атлантики. Із 20 жовтня у нашому регіоні середньодобова температура перевищує кліматичну норму у 2-3 рази та віртуально повертає нас у кінець вересня.
Про це повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.
Цікаво, у той час як західна частина Європейського континенту «дихає» теплим атлантичним повітрям, східна вдихає арктичний холод. Наразі, якщо на території України температура повітря знаходиться у межах 12-20º, то на центральній ерефії лише 0-2º тепла з висотою снігового покриву 9-14 см.
За високих температурних показників жовтень 2023 уже забезпечив собі друге (після 2020 року) місце у рейтингу найтепліших. При цьому, завдяки окремим інтенсивним дощам припинилася засуха на полях, покращився стан озимини. Основні вологозапаси зосереджені у верхніх шарах грунту. Небезпечними рисами жовтня були лише окремі тумани та руйнівний вітер з максимальними поривами 20-22 м/с, який спостерігався впродовж дня 28 жовтня.
Другий місяць осені фінішує рекордним теплом. Сьогодні на 14 годину стовпчики термометрів вже фіксують 20º, не виключено, що буде перебито рекорд дня 2013 року з температурою 20,6º.
Завтра хвиля тепла досягне свого апогею, вдень прогнозуємо до 21-23º. При цьому, опір південного антициклону забезпечує малохмарну та вітряну погоду.
1 листопада, у безтурботний перебіг атмосферних процесів втрутиться атмосферний фронт. Пройдуть невеликі дощі. Температура дещо знизиться: вночі 8-13º, вдень 12-17º.
2-3 листопада виступ антициклону розжене хмари, що при північно-західних вітрах зумовить зниження нічної температури до 2-7º тепла, а денної до 9-14º.
За чисельними прогностичничними моделями, у найближчі вихідні погода знову зміниться на більш теплу та дощову.
Природа досить делікатно переводить Черкащину зі світу яскравої, сонячної та теплої золотої осені в сумну пору листопада. Ніяких різких погодних змін, лише більш похмуро, волого та повільно знижується температурний фон.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису