реклама

реклама Делікат

реклама

Пробіотики – це живі мікроорганізми, які при вживанні в достатній кількості приносять користь здоров'ю, особливо для системи травлення. 

Останнім часом пробіотики стали дуже популярними завдяки їх потенційній користі. Однак, як і у випадку з будь-якими добавками, варто зважувати плюси і мінуси перед тим, як включати їх у свій раціон.

3421  

Плюси пробіотиків

Є декілька дуже багато переваг в пробіотиках, які пропонує сучасна аптека або ваш стиль харчування:

  1. Покращення травлення. Вони допомагають підтримувати здоровий баланс мікрофлори в кишечнику, що сприяє кращому засвоєнню поживних речовин і зменшенню симптомів таких як здуття живота і запори.
  2. Підтримка імунної системи. Пробіотики підвищують опірність організму до інфекцій. Вони стимулюють вироблення антитіл і збільшують активність клітин, які захищають організм від шкідливих бактерій і вірусів.
  3. Зниження симптомів синдрому подразненого кишечника (СПК). Дослідження показують, що пробіотики можуть зменшити симптоми СПК, такі як біль у животі, здуття, діарея і запори. Вони допомагають нормалізувати функцію кишечника і зменшити запалення.
  4. Профілактика і лікування діареї. Особливо тієї, яка спричинена антибіотиками. Вони допомагають відновити баланс мікрофлори після прийому антибіотиків, що знижує ризик розвитку діареї.
  5. Покращення психічного здоров'я. Є докази, що пробіотики знижують симптоми тривоги і депресії. Це пов'язано з тим, що кишківник і мозок взаємодіють через так звану «кишково-мозкову вісь», і здоровий кишківник може сприяти кращому психічному самопочуттю.

Мінуси пробіотиків

Чи мають пробіотики мінуси? Лікарі та експерти говорять про такі можливі недоліки:

  1. Побічні ефекти. Такі як здуття живота, гази і дискомфорт у шлунку. Ці симптоми зазвичай зникають після декількох днів прийому, але можуть бути неприємними.
  2. Вартість. Пробіотичні добавки можуть бути дорогими, особливо якщо приймати їх регулярно. Деякі люди вважають, що витрати на пробіотики не виправдовують їх користі, особливо якщо вони не відчувають значного покращення здоров'я.
  3. Нестача довгострокових досліджень. Хоча є багато досліджень, які підтверджують користь пробіотиків, ще не достатньо довгострокових досліджень для підтвердження їх ефективності і безпеки при тривалому вживанні. Це означає, що їхній довгостроковий вплив на здоров'я ще не повністю зрозумілий.
  4. Індивідуальні відмінності. Те, що працює для однієї людини, може бути неефективним для іншої. Це ускладнює вибір правильного пробіотика і дозування.
  5. Ризики для людей зі слабкою імунною системою. Люди зі слабкою імунною системою, такі як пацієнти з важкими хронічними захворюваннями або ті, хто проходить хіміотерапію, можуть бути більш сприйнятливі до станів, викликаних пробіотиками. Перед початком прийому пробіотиків цим людям слід консультуватися з лікарем.

Отже, пробіотики можуть бути корисними для підтримки здоров'я травної системи і загального самопочуття. Вони мають багато переваг, однак, як і будь-які добавки, вони мають і свої мінуси. Тому перед прийомом пробіотиків важливо зважити всі «за» та «проти» і, за потреби, проконсультуватися з лікарем.

*Реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100