Багато суб'єктів підприємницької діяльності та фізичні особи потребують валюти.
Деякі використовують її для купівлі товарів та послуг з-за кордону, інші намагаються інвестувати та накопичувати гроші, треті вирушають у подорож. Але не кожен знає, як формується курс валют, які фактори на нього впливають і що можна зробити, щоб його спрогнозувати.
Не зайвим буде знати, що є кілька курсів валют і лише ринковий відображає реальний стан на ринку. До того ж, є різна валюта, але в Україні найбільшою популярністю користується євро, долар США та фунт стерлінгів. У прикордонних регіонах популярним є польський злотий, румунський лей та багато інших валют.
Міжбанківський валютний ринок України – основне джерело показників. Як тільки було проведено торги, можна говорити про точний курс, при цьому розрахунки проводяться на державному рівні. Щодня на міжбанківському ринку формується велика кількість заявок від комерційних банків. Вони погашаються та на основі проведення торгів формуються курси.
Визначає курс Національний банк України, враховується декілька ключових параметрів:
Кожен банк намагатиметься страхувати себе, відповідно встановлюється завищений курс. Додатково курс може формуватися на основі великої кількості додаткових факторів, адже валюта потрібна імпортерам, населенню, банкам та навіть спекулянтам.
На даний момент курс плаває, тому він може змінюватися щохвилини. Виділяють кілька загальних та вкрай важливих факторів, що впливають на коливання курсу:
Деякі фактори можуть бути передбачуваними, а деякі непередбачуваними. Величезний вплив на курс має і політика, адже якщо в державі все стабільно, то це приваблює різних інвесторів та фонди, які впливають на гроші в країну.
*Реклама
реклама