реклама Делікат

У березня залишилося чотири дні, що значно не вплине на аномально теплий результат. За попередніми оцінками, середньомісячна температура березня 2025 - 7º тепла, що вище кліматичної норми аж на 5º.

Без назви1

Це найтепліший перший місяць весни в 100-річній історії метеорологічних спостережень на Черкащині, повідомляє очільник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

З початку місяця спостерігалося швидке наростання тепла: майже одночасно відбулися переходи середньодобової температури через 0º, +5º, а також спроби через +8º та +10º. Як наслідок, інтенсивне пробудження природи, ранні строки сівби та висока горимість в екосистемах області.

Не вирішеним питанням залишається значний дефіцит опадів. Наразі їх зареєстровано 10-13 мм, а це всього 20-30% кліматичної норми місяця.

28-29 березня наш регіон перебуватиме під одночасним впливом виступу антициклону зі сходу та середземноморської системи циклонів. Це зумовить посилення вітру, збільшення хмарності та підвищення температури, вночі 4-6º, вдень 16-18º. Суттєвих опадів не очікуємо.

30-31 березня атмосферні фронти з південного заходу будуть дестабілізувати погоду. Прогнозуємо невеликі та помірні дощі на фоні невисоких градусів. Температура вночі 3-8º, вдень 10-15º.

За попередніми прогностичними розрахунками, початок квітня продемонструє кілька періодів дощів та похолодань. Аномальне тепло залишиться у минулому.

При нинішній синоптичній ситуації ймовірність заморозків на Черкащині існує до середини квітня. Це значить, що є ризик пошкодження насамперед абрикос, які зацвіли першими, у ранні строки.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Ольга Іванівна 28.03.2025 05:54
Найтепліший, але для черкащан найдорожчий по платіжках ТЕЦ і ЧТКЕ за опалення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100