Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп підписав 9 травня новий указ, який дозволить федеральному уряду вилучати заробітну плату, банківські рахунки, автомобілі та майно іммігрантів, які залишаються в США нелегально і не користуються програмою самодепортації, відомою як Проект повертайся додому.

5f00abac-6dd7-41a2-a506-a32f772320f9

Як пояснює адвокат з питань імміграції Альона Шевцова, штрафи за незаконне перебування були включені до федерального законодавства з 1996 року, коли Конгрес США ухвалив Закон про реформу незаконної імміграції та відповідальності іммігрантів (IIRIRA). Цей закон дозволяє накладати штрафи у розмірі до 500 доларів на день на осіб, які мають остаточні постанови про депортацію, але не залишають країну.

Досі такі санкції застосовувалися рідко і у виняткових випадках. Однак із цим новим указом Міністерство внутрішньої безпеки планує не лише посилити їх, а й підвищити: з 500 до 998 доларів на день.

Альона Шевцова зазначає, що «якщо у вас є остаточний наказ про депортацію, а ви не їдете, вас можуть оштрафувати та накласти арешт на вашу зарплату, заморозити ваші рахунки чи конфіскувати ваш будинок».

Так, за її словами, останніми днями в США обговорюється новина про те, що іммігрантку без документів, яка проживає у Флориді, оштрафували на $1.82 млн, після того, як не виконала наказ про депортацію, виданий у 2005 році. Жінка отримала офіційне повідомлення від ICE, яке вимагає сплатити 500 доларів за кожен день, який вона перебувала у Сполучених Штатах з того часу, як їй було наказано залишити країну 20 років тому.

«Швидше за все такі штрафи призведуть до того, щоб багато людей, які мають майно, самостійно покинуть США для того, щоб зберегти свої заощадження та активи», - зазначила адвокат.

Однак, за її словами, для того, щоб накласти штраф, потрібна наявність чинної постанови про депортацію.

«Законами США не передбачається конфіскація майна, якщо ви є нелегальним іммігрантом. Є санкції, але тільки проти людей, які вже мають ордер про депортацію і вони не поїхали. А якщо проти вас немає такого ордера, то й санкцій не буде», – пояснює Альона Шевцова.

Як зазначають інші імміграційні адвокати, американський уряд, швидше за все, спробує переглянути чи скасувати штрафи шляхом конфіскації майна чи утримання заробітної плати. Це може викликати нові побоювання щодо доступу федеральних агентств до фінансових даних іммігрантів та правової сфери застосування цих заходів.

Ці санкції можуть бути оскаржені в суді, як це траплялося з іншими рішеннями Трампа. Проте для тих, хто вже має закриту справу, остаточну постанову чи ні юридичного представника, ситуація стає більш складною.

Рекомендація експертів зрозуміла: до групи найбільшого ризику входять ті, хто має остаточний наказ про депортацію і хто ще не залишив країну. Участь у програмі самодепортації поки не є обов'язковою, але відмова може спричинити фінансові санкції, які виходять за рамки простого адміністративного штрафу.

*Реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Swimfest

bigmir)net TOP 100