Коли ми купуємо каву в зернах, перше, на що звертаємо увагу, — це упаковка. Гарний дизайн, яскраві назви, заголовки «100% арабіки» або «баристи рекомендують»... Невеликі написи дрібним шрифтом містять цінну інформацію, адже тут вказані терміни обсмажування, країна походження, висота зростання, спосіб обробки тощо. Саме ці дописи здатні розповісти набагато більше про якість та смак кави, ніж будь-які рекламні креативи.
Культура споживання кави в Україні швидко розвивається. Говорячи про профіль смаку, шукаючи «вишню в шоколаді» або «лимонну кислинку», ми все частіше обираємо спеціальні сорти. Однак, щоб вибрати зерна, які справді смакуватимуть, потрібно навчитися читати етикетки. Це допоможе зрозуміти, звідки походить кава, як її обробляли, коли її смажили тощо. Навіть якщо кава зернова купується онлайн, в каталозі товарів можна отримати вичерпну інформацію про продукт.
Більшість слів, які містяться на упаковці, — це не просто «технічні деталі», а секрети смаку, які чекають вас у кожній чашці. Навіть якщо ви не професійний бариста, можете легко розшифрувати цей «код». Достатньо знання основних параметрів і їх впливу на кислотність, насиченість, аромат, післясмак. Розглянемо детальніше, на що варто звертати увагу, коли ви купуєте кавові зерна:
Читання етикетки кави дозволяє вам приймати розумні рішення та відкривати нові смаки. Не обмежуйтеся лише брендом і ціною, справжні орієнтири — це дата обсмажування, метод обробки, висота, країна та смакові ноти. Тепер кожна чашка стане маленькою подорожжю до високогірної Кенії, фруктових садів Ефіопії чи шоколадних полів Бразилії.
*Реклама
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису