реклама

реклама

З 28 листопада по 2 грудня в Аддіс-Абебі (Ефіопія) відбувається засідання Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини. На форумі буде розглядаються питання про включення нових кандидатур до Списку нематеріальної культурної спадщини. У числі претендентів на включення в список ЮНЕСКО - Козацькі пісні Дніпропетровської області.


В Україні статус «Всесвітнього нематеріальної культурної спадщини» має тільки Петриківський розпис, як українське художнє надбання. До Списку ЮНЕСКО вона була включена в 2013 році. Це - результат системної роботи Олександра Вілкула (тоді губернатора Дніпропетровської області), Євгена Удода (тоді голови Обласної ради) та багатьох вітчизняних і світових експертів.

Перший заступник мера Кривого Рогу, голова Дніпропетровської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Євген Удод сказав:
- Паралельно з просуванням Петриківки, за пропозицією Олександра Вілкула нами було розпочато роботу ще по одному унікальному виду культурного надбання нашого народу - козацькому епосу, зокрема, козацької пісні. Ми робимо все, щоб додати ще одного номінанта в цей престижний список.

В результаті в листопаді цього року номінація "Козацькі пісні Дніпропетровщини", як частина козацького епосу Дніпропетровської області, пройшла експертну оцінку в ЮНЕСКО без єдиного зауваження і увійшла в число номінантів на включення до Списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини.

Олександр Вілкул підкреслив:
- Розвиток нашого міста, регіону, України дуже щільно пов'язане з культурною спадщиною. Ми організували системну роботу із залученням кращих експертів Дніпропетровщини та України - вчених, музикантів, краєзнавців. Була створена творча лабораторія з вивчення козацьких пісень при Дніпропетровській музичної академії. Результати змушують задуматися - на Дніпропетровщині залишилося три поселення, де збережені носії цього співу. І їм уже далеко за 80. З відходом цього покоління ми можемо фактично втратити частину унікальної спадщини країни. Ці пісні про наших предків-козаків, про їхнє життя, любові, побут, думках. Наш святий обов'язок зробити все для їх збереження.

Експерт ЮНЕСКО Ілля Фетисов зазначив:
- Складно переоцінити важливість тієї роботи, яка була проведена, щоб зберегти культурну спадщину цілих поколінь. І дуже важливо те, що ми не тільки зберігаємо її, але і відкриваємо всьому світу.

Директор Криворізького обласного музичного училища Людмила Ракитянская сказала:
- Ми дуже сподіваємося, що козацькі пісні Дніпропетровщини будуть внесені в списки ЮНЕСКО. Це дуже серйозний національний проект. Зараз цей музичний матеріал став надбанням не тільки музикантів, а й кожного жителя України. Робота по виявленню і збереженню козацького пісенного епосу триває. У Дніпропетровській обласній музичній академії вже зараз готується друга збірка козацьких пісень.

Матеріал надано прес-службою політика.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-1 #1 Черкащанин 07.12.2016 10:16
Про Вілкула дуже добре сказала співачка Олена Мозгова. ;-)
Навіть додати нічого :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100