Ще двадцять років тому ноутбук з жорстким диском на 40 Гб вважався дуже містким. Зараз базовий смартфон має близько 30 Гб пам’яті, а флагмани iPhone містять більш як 500 Гб. Аби порахувати усю кількість інформації, що існує у світі, людство створює все нові назви для чисел. Про терабайти, петабайти та зетабайти, та як їх об’єднує технологія Big Data, ми розповімо у нашій статті.

unnamed-1

Як вимірюється кількість даних

Терабайт – це 1024 гігабайти. Така кількість простору для інформації нам знайома через те, що її мають більшість сучасних комп’ютерів. Петабайт складає трохи більше як 1000 терабайтів. Для звичайної людини такий обсяг даних є неосяжним. Але ще у 2008 році компанія Google вже обробляла близько 20 петабайтів інформації щодня.

Кількість даних зростає й з’являються чергові числові виміри – ексабайт (1000 петабайтів) та зетабайт (1000 ексабайтів). Останню цифру взагалі важко уявити, але за підрахунками, перший зетабайт в інтернеті з’явився ще у 2016 році.

Скільки даних вже створено

Станом на 2018 рік обсяг інформації перевищував 18 зетабайтів. Більшість інформації створено за останні кілька років. За передбаченнями International Data Corporation – міжнародної дослідницької компанії, що вивчає технології – дані світового ринку у 2025 році зростуть до 175 зетабайт. Якщо навіть теоретично записати таку кількістю відомостей на диски, то доріжкою з них можна 222 рази обійти Землю.

Звідки генеруються Big Data

Уявіть, скільки даних ви особисто створюєте щодня. Кожна взаємодія зі смартфоном чи ноутбуком, взаємодія з дописами у соцмережах генерує дані. Постійно, коли людини йде вулицею з телефоном, гаджет відстежує та «записує» її місцезнаходження через GPS. Щоразу коли хтось перечитує новини в інтернеті чи завантажує на комп’ютер фільм – всі ці дії і є дані Big Data.

Як генеруються дані у соціальних мережах:

- Публікація фото з геомітками в інстаграм;

- Створення профілю на LinkedIn;

- Додавання фото у Facebook тощо.

unnamed-1

Тобто Big Data з’являються внаслідок цифрового життя суспільства, використання «розумних» пристрої, і не лише смартфонів.

У 2019 році за одну хвилину в інтернеті відбувались такі дії:

- 4,5 млн переглядів на YouTube;

- близько 400 тисяч завантажень з AppStore та Google play;

- 3,8 млн пошукових запитів у Google;

- 1 млн входів до Facebook тощо;

- Відправлення більш як 18 млн текстових повідомлень тощо.

Як використовувати Big Data для бізнесу

І найцікавіше – усю цю інформацію, котра генерується щосекунди, можна використовувати для власного бізнесу у будь-якій сфері, наприклад, підібрати аудиторію для таргету у соцмережах. Адже потреби й уподобання населення тим чи іншим чином фіксуються у мережі інтернет.

Звичайно, окремі компанії не можуть собі дозволити встановити великі обчислювальні потужності для збирання та аналізу даних. Тому таку послугу можна замовити у провайдерів. Зокрема, в Україні аналіз даних для бізнесу, а саме «малювання» портрету клієнта та теплової карти, скоринг тощо виконує Київстар. Компанія є експертом у створенні продуктів та послуг на основі Big Data.

Будь-яка компанія в Україні може придбати Business Data Solution – автоматизоване рішення для самостійного пошуку клієнтів за допомогою фільтрів та розсилки їм повідомлень. Детальніше про це та інші послуги у сфері біг дата читайте на сайті національного провайдера kyivstar.ua.

*Реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100