реклама Делікат

В  Україні за різними даними близько 3,5 мільйона людей із діабетом, однак знають про свій діагноз лише 1,2 мільйона. На щастя, існують сучасні методи діагностики та лікування, що значно полегшують життя з діабетом.

86f16d81e6ce0f9d-aaaacdcb35bf-317469_ppr_diabetes20170407-76353-1qehzye-979x544

Тепер у людей із діабетом на Черкащині буде можливість дізнатися рівень цукру в крові протягом усієї доби та змінити лікування, якщо це буде необхідно за результатами діагностики.  Обладнання для лікарень закупила компанія Novo Nordisk Україна. Система, яка дозволяє це зробити, називається iPro2 та являє собою датчик, який призначений для постійного автоматичного визначення глікемії — рівня глюкози в крові. Моніторинг дозволяє розуміти характер змін рівня цукру в крові протягом доби і у такий спосіб виявляти наявні перешкоди на шляху до компенсації цукрового діабету (стану, коли показники глюкози крові людини із діабетом не відрізняються від показників здорової людини). Вчасно зрозумівши, що відбувається з організмом пацієнта, лікар зможе оперативно скоригувати курс лікування і уникнути можливих ускладнень. Традиційне вимірювання рівня цукру в крові не дає таких розгорнутих даних, тому значно обмежує людину у прагненні жити повноцінно.

Дослідження за допомогою моніторингової системи можна робити людям із діабетом 1 і 2 типу. Воно займає до 6 днів і проводиться під контролем лікаря.

Обласний позаштатний ендокринолог Черкащини, завідувачка ендокринологічним відділенням КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради», кандидат медичних наук Ірина Бондарець стверджує, що до ендокринологічного відділення обласної лікарні в середньому за рік звертається до 10 тисяч людей із цукровим діабетом на амбулаторний прийом, близько тисячі з них проходять стаціонарне лікування.

– Показники цукру крові у пацієнтів з цукровим діабетом дуже варіабельні як при першому, так і при другому типі цукрового діабету, — зазначає Ірина Бондарець. — Завдання ендокринолога — компенсувати вуглеводний обмін, тобто врегулювати цукор крові в рамках параметрів, які є індивідуальними для кожного пацієнта в залежності від типу та стажу діабету, віку пацієнта, супутніх ускладнень і захворювань. Моніторинг — необхідна частина компенсації цукрового діабету — дасть можливість швидко компенсувати та скоригувати лікування вуглеводного обміну наших пацієнтів.

У нашій роботі ми вже використовували схоже обладнання. Його купували пацієнти за власні кошти. Варто зазначити, що працювати з системою добового моніторингу набагато легше — лікар чітко бачить вплив фізичного навантаження, прийому їжі, психоемоційного перевантаження, вплив різних видів інсуліну або таблетованих цукрознижуючих препаратів на рівень цукру в крові. Особливе місце займає добовий моніторинг у компенсації вуглеводного обміну у спортсменів та людей, які мають періодично пікові фізичні навантаження.

За словами Ірини Анатоліївни, Черкаська область — серед лідерів із захворюваності на цукровий діабет. Протягом багатьох років Черкащина посідає третє або четверте місце за рівнем захворюваності та поширеності на всі форми цукрового діабету в Україні. Щороку кількість людей із діабетом в області збільшується. Станом на сьогодні на Черкащині близько 50 тисяч людей із діабетом, із них майже 8 тисяч пацієнтів отримують лікування інсуліном.

Система добового моніторингу вже з’явилася в лікарнях області і наразі фахівці проходять онлайн-навчання. Наразі, під час карантину, у КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» людям із ендокринними захворюваннями можна лише пройти консультації за направленням сімейного лікаря та лікаря-фахівця у роздрукованому вигляді. А коли ендокринологічне відділення Черкаської обласної лікарні відкриється після карантину, пацієнти зможуть пройти моніторинг, і він буде безкоштовним.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100