З боргами, зрозуміло, хочеться швидше розлучитися – тому багато позичальників вибирають дострокове погашення кредиту. Але чи так це вигідно? Чи всі банківські і фінансові організації надають можливість закрити кредит заздалегідь?

Згідно з даними фінансового порталу Minfin.com.ua, всі установи дозволяють закривати кредит достроково: право на це встановлено Законом України «Про споживче кредитування». Але перед тим, як достроково погасити кредит онлайн або кредит готівкою, необхідно оцінити, наскільки це вигідно.

Види погашення кредиту

Є два види погашення кредиту – класична і ануїтет.

За класичної схеми позичальник кожен місяць сплачує частину тіла кредиту і відсотки, нараховані на залишок. За цією схемою найчастіше виплачуються довгострокові кредити і розстрочки.

За ануїтетної схеми розраховується загальна сума відсотків від всього платежу і додається до тіла кредиту. Отримана сума ділиться на загальне число платежів і щомісяця гаситься рівними частинами. За даною схемою найчастіше виплачуються кредити в мікрофінансових організаціях, адже вони розраховані на невеликий термін (зазвичай до 2-х – 3-х місяців).

Схему дострокового закриття боргу слід обирати, відштовхуючись від виду погашення кредиту. Наприклад, під час ануїтетних виплат сенсу в достроковому погашенні немає, бо основна частина відсотків буде виплачуватися в першому платежі: не вийде заощадити на відсотках.

Також перед тим, як достроково закривати борги, варто подбати про деякі формальності:

  • попередити кредитора, що будете закривати борг достроково. Інакше він може зараховувати лише обов'язковий платіж, а решта коштів піде як переплата на останній місяць;
  • гасити необхідно тіло кредиту, а не відсотки. Відсотки нараховуються банком на залишок кредиту, чим він менший – тим менша переплата;
  • обов'язково візьміть виписку про погашення кредиту. Якщо банк забуде подати заявку в бюро кредитних історій, борг може позначитися непогашеним і псувати кредитну історію.

Способи дострокового погашення кредиту

Метод "Лавина". Суть "лавини" в тому, щоб завжди в першу чергу погасити кредит з найвищою процентною ставкою. Це математично обґрунтовано: чим вище процентна ставка, тим більше переплата.

Метод "Снігова куля". Суть цієї методики полягає в тому, щоб в першу чергу гасити найменший кредит. Цей спосіб не допоможе заощадити на відсотках, але допоможе морально: деяким важко дається факт, що на сім'ї висить кілька кредитів, а наявність лише однієї позики допоможе зняти напругу.

Метод "Сніжинка". Передбачає погашення боргу з альтернативних або додаткових джерел доходу: підробітки, доходів від інвестицій, повернення податкового вирахування і т.д. Такий метод підходить для разової акції: ним можна закрити короткостроковий платіж по кредиту (наприклад, в мікрофінансової організації).

Метод "Замет". Цей метод передбачає консолідацію декількох кредитів в один (рефінансування). Завдяки  утворенню єдиного відсотка можна значно зменшити переплату.

*реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100