Мультиметр потрібен як вдома, для вимірювання напруга в розетці, так і для професійного ремонту апаратури, високотехнологічного проектування. Існує величезна кількість приладів із різним набором функцій.
Мультиметр потрібен як вдома, для вимірювання напруга в розетці, так і для професійного ремонту апаратури, високотехнологічного проектування. Існує величезна кількість приладів із різним набором функцій. Які з них обов'язково повинен мати пристрій? Відповіді від професійного електрика в нашій статті.
На сьогоднішній день можна купити мультиметр як стрілочної, так і цифрової моделі. Цифрові прилади більш зручні в плані візуалізації - краще видно показники, в той час, як на стрілочних приладах можна не помітити або переплутати розподіл. Єдине, в чому стрілочні пристрої перевершують цифрові, це в тривалості роботи від батареї. Однак з огляду на те, що мультиметр в домашніх умовах застосовується нечасто, це «перевага» втрачає свої позиції. Ми рекомендуємо купувати саме цифровий прилад.
Сучасні тестери можуть володіти десятками різних функцій, однак за фактом ми використовуємо лише частину з них:
Це основний набір функцій, який повинен бути в мультиметрі для комфортного користування. Однак існує ще безліч додаткових функцій і можливостей, які можуть стати в нагоді в тих чи інших роботах:
Для кожного вимірювання (наприклад, змінного і постійного струму або напруги) є своя похибка вимірювання, яка в обов'язковому порядку вказується в паспорті товару. В середньому похибка всіх вимірювань «плаває» в діапазоні від 0,025 до 5%.
Середня вартість побутового мультиметра з максимальним набором функцій становить 250 - 400 гривень. Він володіє всіма тими ж функціями, що і дорогі професійні прилади. Звичайно, похибка вимірювань у них буде вище, а діапазон вимірів нижче. Однак для вирішення звичайних побутових завдань його вистачить з головою.
*Реклама
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису