Початок 19 століття був ознаменований революційним патентом — "машиною для бігу". Німецькому винахіднику спало на думку створення інноваційного засобу пересування. Зовні виріб дійсно нагадував сучасні аналоги: були колеса, рама і об'ємна сидушка. Однак педалі зовсім були відсутні, і доводилося просто відштовхуватися ногами для приведення "машини" в рух.
Минуло кілька десятиліть перед тим, як транспорт був модернізований і приведений до відносно сучасного зовнішнього вигляду.
Модні тенденції того часу мали великий вплив на логічне мислення винахідників. Так на світ з'явилися велосипеди типу "пенні-фартинг", з величезним переднім колесом, яке було в рази більше заднього. Їх назвали на честь монет, які були в ужитку. Але такі велосипеди проіснували недовго. Вони були визнані небезпечними, адже центр ваги в них зміщувався вперед і ризик втратити рівновагу був вкрай великий.
Усі наступні роки пішли на те, щоб привести залізного коня до стандартизованих, безпечних параметрів. Поступово стали з'являтися навіть складні моделі, для виготовлення яких використовувався алюміній.
Цікавими фактами супроводжується винахід системи перемикання швидкостей. За первинним задумом, на заднє колесо встановлювалися дві зірочки. І щоб поміняти швидкісний режим, велосипедисту потрібно було зупинитися, переставити колесо та тільки після цього продовжити рух.
Варто відзначити й вплив розвитку велосипедного руху на автомобілебудування. По-перше, ідеї механізмів поступово стали переходити в виробництво машин, а по-друге, збільшення числа любителів покататися на залізному коні сприяло поліпшенню якості доріг.
На сьогоднішній день велосипед — не тільки прогулянковий засіб пересування. У багатьох країнах його використовують для виконання робочих обов'язків: патрулювання вулиць, доставки пошти, продуктів харчування.
*Реклама
реклама